• Moda

Sonbaharın ayak sesleri

Moda dünyasında sonbahar esintileri havaların da etkisiyle beraber ortaya çıkmaya başladı.
Sonbaharın ayak sesleri
Deniz Burakcan Demir - Her sezon yenilenen modanın sonbaharla beraber ayakkabılarda da nasıl bir etki yaratacağı ve yenilikleri hayatımıza nasıl dokunduracağı merak konusu!

Podyumlar sonbaharın ayak seslerini duyurmaya başladı.

2017 sonbaharında yeni birçok model tasarım önce podyumlarda daha sonra vitrinlerde yer alacak. Modayı yakından takip eden ve tarzını her şekilde yenileyen kadınlar yavaş yavaş dolaplarında yer açmaya başladı bile!

Sonbahar modasında öncelikle yenilenen tasarımlar arasında botlar yer alıyor. Süetin bu sene etkisini göstereceği sezonda özellikle işlemeli topuklarda dokunuş sağlayan tasarımlar hayli gözde olacak. Botların bütününde görebileceğiniz nakış ve işlemeler sade olarak topuklarda da ortaya çıkabilir.

Parıltılı olarak slip-on ayakkabılar yaz aylarındaki ayakkabılarda bulunan püsküllerin yerine tahtını kuracak. Hayli detaylı ve renkli pırıltıları bu ayakkabılarda görmek mümkün! Sporda şıklığı arayanlara alternatif olabilir.

Yıllar öncesinin modası olan ve oldukça sevilen büzgülü botlar yine gündemde! Topuklu ya da topuksuz her modeli severek giyebileceksiniz. Üstelik farklı renkleri de tercih edebilecek ve dilediğiniz kıyafetinizle şıklığınızı yaratabileceksiniz.

Sonbaharın yağmursuz güneşli günlerinde giyebileceğiniz ev terlikleri modeller tekstüre terlikler olarak hayli rahat! Terlikler artık sadece evde değil her yerde bildiğiniz gibi!

Botlarda perde modasını yakalayan moda tasarımcıları; brokar adı verilen kumaşları ile yeni bot tasarımlarını beğeniye sunuyorlar. Biraz göz alıcı ve biraz da absürt olmasına rağmen tercihlerinize ekleyebilirsiniz.

70’li yılların topuktan bağlamalı rugan deri ayakkabıları yine gündemde! Ön kapalı arka açık bu modeller nostalji havası yaratmayı sevenler için ideal!

Yine kırmızı ve yine kırmızının ateşi ile ayaklar şenlenecek. Üstelik her tarz ayakkabı da kırmızıyı bu sene çok fazla görebiliriz.

Parlak beyaz ayakkabı ve botları yine nostaljik esintiler içerinde günümüze taşıyan tasarımcılar bu sonbahar beyazı da moda yaptı.

Her sezon değişimlerde ayakkabılar, botlar ve çizmeler yer alıyor. Tabi ne olursa olsun değişim ve yenilik her daim iyidir. Siz ne dersiniz?
Yorum Yazın