• Moda

Yüzücü model elbise ve bluzlar

Spor giyim tasarımcılarının en fazla rağbet ettiği yüzücü tipi kollar artık şık elbise ve bluzlarda da hâkimiyet kurmaya başladı. Şık olanlarına dahi uygulanan bu tarz bir model oldukça şık ve rahat kullanım da sağlıyor.
Yüzücü model elbise ve bluzlar
Deniz Burakcan Demir - Spor olarak şile bezi, penye ve keten kumaşların yanı sıra daha dökümlü viskoz ve ipek tarzı elbiselerde de yüzücü tip kollar oldukça hoş duruyor.

Bu modellerde sırtın ve omuzların açıkta kalması ve yaka olarak iple bağlantı sağlaması eteklerin ve elbisenin daha dökümlü durmasına etken yaratması açısından hayli avantajlı. Özellikle yaz mevsiminde de birçok elbise modelinde yüzücü tip kolları görmek mümkün. Hem desenli hem de düz kumaşlarda duruşa farklı bir ambiyans katması ile dikkatleri de çekiyor.

Bir anlamda bağlamalı olarak tasarımı yapılırken bir anlamda boğaza kadar çıkan ve dantel, nakış gibi detaylarla etkisi artırılan yüzücü kollar yeni bir soluk getirerek standart modelleri geride bırakmaya etken oldu.

Omuz detayları kadını daha çekici ve etkileyici kılan bölgelerdir. Bunu iyi bilen modacılar bu detayı yüzücü kollarla hayli etkileyici kılmayı başarmış. Bluzlarda ve elbiselerde yer alan dantel ve nakış etkilerini ise bel yaka ve etek kısımlarında dokunuşlar sağlayarak elbisenin ya da bluzun daha şık durmasına neden yaratmş.

Mini, midi ya da maksi elbiselerde tasarım olarak yer alan yüzücü kollar sadece dantellerle de bluzlarda kendini ifade edebiliyor. Her renge ve desene de aynı dokunuş oldukça hoş bir görünüm kazandırıyor. Hatta etnik desen kıyafetlerde dahi dantelle örülen yüzücü kol ve yaka detayı o elbiseye salaş bir görünüm verirken zenginlik de katmış. Rahatlığı sevenler için ideal bir tasarım olarak dolaplara girmeli diyorum!
Yorum Yazın