• Röportaj

Bu çocuklar gülümseme sebebi

Birbirinden yetenekli, özel ve hayat dolu çocukların bir arada toplandığı ‘Tomurcuk Vakfı’ gençlerine hayran olmamak mümkün değil.
Bu çocuklar gülümseme sebebi
Semiha Kozlucalı - Yaşanan her türlü olumsuzluklara rağmen, hayatta güzel şeylerinde olduğunu göstermek, yüzünüzde gülümseme bırakmak istediğim ve her ziyaretim de bir kez daha iyi ki dediğim yerlerden birisi de Tomurcuk Vakfı.

Ne acıdır ki günümüzde hala toplumun bir kısmı tarafından özürlü, engelli olarak adlandırılan bu çocuklar ‘Tomurcuk Vakfı’ ve benzer kurumlar sayesinde hayata tutunma şansına sahip oluyorlar. Hepsinin ne kadar özel olduğunu, bir birey olduğunu anlamak için sadece bir kez bile ziyaret etmeniz yeterli. Zaten gittiğiniz zaman fırsat verildiğinde neler yapabildiklerine hayran olmamak mümkün değil.

Yeni eğitim dönemine başlayan ‘Tomurcuk Vakfı’na gittiğimizde bizleri gülen gözlerle karşılayan birbirinden yetenekli çocukları görmek onları tanımak, onlara dokunabilmek ve onlardan etkilenmeden röportajımızı yapmanın çok zor olduğunu itiraf etmeliyim. Onlarla bir arada olmak keyif verdiği kadar heyecan verici.

Kurumun Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Esra Şentuna, bizlere kurumu, yeni eğitim dönemlerini, projelerini, vakfın gençlerinin güne nasıl başladıklarını anlatı.

Röportajın sonlarına doğru aramıza katılmak isteyen bir arkadaşımızın konuşmasından sonra şarkı söylemeye başladığı anı anlatmam  mümkün değil, ne demek istediğimi röportajımızı izlediğinizde çok daha iyi anlayacaksınız.
 

Yüzümüzde tebessüm bırakan ve iyi ki dedirten ‘Tomurcuk Vakfı’ röportajımız;
Tomurcuk Vakfında gerçekleştirildiğimiz ziyaretimizde bizlere rehberlik eden ve tüm içtenliği ile sorularımıza cevap veren Esra Şentuna’ya, gülen yüzleri, hayat enerjileri ile bizlere verdikleri huzur için Tomurcuk Vakfı gençlerine teşekkür eder ve yeni eğitim dönemlerinde başarılar dileriz.

Galeri için tıklayınız...

Ogünhaber ailesi olarak biz ‘Tomurcuk Vakfı’ ve benzer kurumları ziyaret etmek, okuyucularımızla buluşturmak ve fırsat verildiği zaman neler yaptıklarını göstermekten keyif alıyoruz. Kendiniz için bir iyilik yapmak isterseniz, en kısa zamanda bir fırsatını bulup bu ve benzer kurumları ziyaret etmelisiniz...
Yorum Yazın