• Röportaj

Haydarpaşa Tren Garı'nda 'Çayın Tadı'

15. İstanbul Bienali 'İyi Bir Komşu' başlığı altında, Nine Dragon Heads, 'TASTE of TEA' (Çayın Tadı) insanı düşünmeye yönelten sergi Haydarpaşa Tren Garı'nda her vagonda ayrı bir hikaye ile sanat severlere keyifli ve düşündüren saatler sunmaya devam ediyor.
Haydarpaşa Tren Garı'nda 'Çayın Tadı'
Semiha Kozlucalı - İstanbul son günlerde adından sıkça söz ettiren ve ziyaretçileri beklentilerinin üzerinde bir sergi ile buluşturan, 1996 yılında Kore de Park Byong Uk tarafından kurulan ve yaptığı uluslararası sanat projeleri ile dünya sanatı içinde önemli bir yere sahip olan Nine Dragon Heads projesi olan 'TASTE of TEA Çayın Tadı' sergisine ev sahipliği yapıyor. 15. İstanbul Bienali paralel etkinlikler programı çerçevesinde, her vagonunda ayrı bir hikayenin anlatıldığı sergi, İstanbul denince akla ilk gelen yerlerden birisi olan ve Kadıköy de bulunan 'Haydarpaşa Tren Garı'nda sanatseverler ile buluşuyor.

15. İstanbul Bienali - TASTE of TEA - Haydarpaşa Tren Garı'nda 'Çayın Tadı'
Projenin Sanat Direktörü Park Byoung Ukn'dır. Magda Guruli (Gürcistan) ve Denizhan Özer (İstanbul) küratörlüğünde gerçekleşen ve 13 ülkeden 30 sanatçı ve grubunun yer aldığı 'Taste of Tea' çağdaş sanat projesi, enstalasyon, video, heykel, fotoğraf ve performanslar aracılığıyla sanatın, insan-doğa, insan toplum ve insan-kültür ilişkilerini aktarabilme becerisini inceliyor.

'Taste of Tea' çay kültürü üzerinden izleyicileri düşündürmeyi amaçlayan sergi, Türkiye'yi temsil eden, Bedri Baykam, Seren Ceren Asyalı, Aslı Özok ve Denizhan Özer olmak üzere, uluslararası 30 sanatçıyı bu projede buluşturmuştur. 

OgünTV ailesi olarak katıldığımız, Nine Dragon Heads projesi olan 'TASTE of TEA' (Çayın Tadı) sergisinde bizlere rehberlik ederek sergi alanını tanıtan ve vagonların hikayesini anlatan küratör Denizhan Özer'e teşekkür eder, yaptığı uluslararası sanat projeleri ile dünya sanatı içinde önemli bir yere sahip olan Nine Dragon Heads başarılar dileriz. 

Sizlerde 'Çayın Tadı'nı tatmak için, Haydarpaşa Tren Garı'nda bulunan 'TASTE of TEA' sergisini vakit kaybetmeden ziyaret edin ve her vagonun içinde bulunan hikayeleri yaşayarak görün...
Sergide bulunun sanatçılar:

Ali Bramwel (Yeni Zellanda), Alois Schield (Avusturya), Antti Tenetz (Hollanda), Aslı Özok (Türkiye), Bedri Baykam (Türkiye), Christophe Doucet (Fransa), Daniela de Maddalena (İsviçre), Denizhan Özer (Türkiye), Enrique Munoz Garcia (Şili), Eun su Lim (Kore), Gabriel Adams (Amerika), Gordana Andjelic Galic (Bosna Hersek), Harold de Bree  (Hollanda), İliko Zautashvili (Gürcistan), IMPULSE - Kam Yeonhee, Seuk, Cha Yeongwon (Kore), Jessy Theo Rahman (Hollanda), Kazunori Kitazava (Japonya), Kelli Sharp (Avustralya), Kim Jaenam (Kore), Kim Jaikwan (Kore), Lee Leenam (Kore), Light House-Moon Sangwook, Yoon Hyunseob,Jang Wongyu (Kore), Pang Hyosung (Kore), Serdal Kesgin (Türkiye), Seren Ceren Asyalı (Türkiye), Shin Yonggu (Kore), Sim Jea Bun (Kore), Suh Yoonhee (Kore), Susanne Muller (İsviçre), Yoo Jounghye (Kore)

Yorum Yazın