TİC Holding Header
  • USD 31.388
  • EUR 34.071
  • Altın 2100.599
  • BIST 100 9097.15
  • Sağlık

Minik Elene Trabzon’da sağlığına kavuştu, tedavisinde görev alan doktorları unutmadı

Gürcistan’da yaşayan 5 yaşındaki Elene Kontselidze, Trabzon’daki Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.
Minik Elene Trabzon’da sağlığına kavuştu, tedavisinde görev alan doktorları unutmadı
Genel durumu çok kötü durumda hayati tehlike kaydıyla Gürcistan’dan bir süre önce Trabzon’daki KTÜ Farabi Hastanesi’ne getirilen Elene Kontselidze, acilen Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’ne yatırıldı. Yoğun bakımda yapılan tetkik ve değerlendirmelerde çocukta iki önemli hastalık tespit edildi. Tüm vücut damarlarını tutabilen bir hastalık olan vaskülit (Henoch-Schönlein Purpura) nedeni ile bağırsaklarda gangren oluşumu ve buradan kaynaklanan ağır bir enfeksiyonun tüm vücuda yayıldığı görülen minik kız masada kalma tehlikesine karşı ailesinin de onayıyla acilen ameliyata alındı.
Prof. Dr. Mustafa İmamoğlu ve ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası Elene Çocuk Yoğun Bakım Servisi’nde yoğun bir tedavi sürecinden geçti. Minik Elene, iki haftayı aşan bir süre sonunda normal servise alınırken, ardından tekrar bağırsaklarının karın içine alınması ve tekrar çalışır hale getirilmesi için yüksek riskli komplike bir ameliyata girdi. Prof. Dr. Mustafa İmamoğlu yönetiminde başarı ile yapılan ameliyat sonrası Gürcü Elene sağlığına kavuştu.
Konuyla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Mustafa İmamoğlu “Elene çok zor bir tedavi süreci atlattı. Ameliyattan kısa süre sonra ağızdan beslenebilir hale geldi. Hızla düzelmeye, kilo almaya ve en önemlisi gülümsemeye başladı. Hastanemize her kontrole geldiğinde tedavisinde bulunan tüm doktorları ziyarette bulunuyor. Teşekkür etmek ve bizlerle resimler çektirmeyi de ihmal etmeyecek kadar vefakar. Küçük hastamız Elene, bizlerle Gürcistan arasında sonsuza kadar kopmayacak bir bağ kurdu” dedi.