TIC HOLDING Header
  • USD 19.042
  • EUR 20.564
  • Altın 1190.233
  • BIST 100 4954.98
  • Siyaset

Atik Seçim güvenliği için partilere çağrımız var, gelin ortak deklarasyon yayımlayalım'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, Mayıs ayında yapılması öngörülen seçimlerde, siyasi ayrılıkların çatışmalara dönüşmemesi için tüm partileri ortak bir deklarasyon yayımlamaya çağırdı.
Atik Seçim güvenliği için partilere çağrımız var, gelin ortak deklarasyon yayımlayalım'
Ülkemizin, belki de Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birine hazırlandığına işaret eden Atik “Seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi en büyük arzumuz. Zira seçmen güvenliğinin sağlanamadığı bir ortamda, ne adil bir seçimden ne de seçmenin gerçek iradesinden söz edilemez. Bölgemizde maalesef geçmiş seçimlerde bu anlamda kaygı yaratan birçok olaya tanık olduk. Seçmeni ürkütecek, seçim güvenliğine gölge düşürecek bu türden olaylara daha en başından mahal vermemek gerektiği kanaatindeyiz” dedi.

Bu nedenle CHP Diyarbakır İl Başkanlığı olarak, ilimizde faaliyet yürüten tüm siyasi partilere, seçim güvenliği için bir deklarasyon yayımlama çağrısı yapıklarını ifade eden Atik “CHP İl Örgütü olarak Atılı Masa bileşeni partilerimizden başlayarak, AK Parti, Hüda-Par ve HDP de dahil olmak üzere tüm partileri en kısa sürede ziyaret etmeyi planlıyoruz. Bu ziyaretlerimizde tüm partilerimizden İl Başkanları’nın katılımıyla yapılacak ortak açıklamaya katılmalarını isteyeceğiz. Ziyaretler sonunda, mutabık kalındığı taktirde İl Başkanları’nın katılımıyla yapılacak ortak bir çağrının, seçimler öncesinde gerilimin tırmanması olasılığına engel olacağı kanaatindeyiz. Bütün partilerimizden bu çabamıza destek vermelerini talep ediyoruz. Gelin hep birlikte seçimlere şiddet gölgesi düşmeden buna engel olmaya çalışalım” diye konuştu.
Yorum Yazın