TIC HOLDING Header
  • USD 19.117
  • EUR 20.733
  • Altın 1212.997
  • BIST 100 4973.14
  • Siyaset

CHP’den Çınar’da görkemli Açılış

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır il Başkanlığı Çınar ilçesinde görkemli ilçe binası açılışı gerçekleştirdi.
CHP’den Çınar’da görkemli Açılış
CHP’nin Çınar ilçe binası açılışına CHP İl Başkanı Abdullah Atik ile il yönetimi, CHP Doğu Masası Danışma Kurulu Üyesi Av. Cevdet Nasıranlı ,Metina Yardımlaşma Dayanışma Ve Eğitim Derneği Onursal Başkanı M. Şerif Temelli, Çarıklı eski belde belediye başkanı Servet Güngörür, Metina Yardımlaşma Dayanışma Ve Eğitim Derneği Başkanı Mehmet Özçelik, CHP’nin ilçe başkanları ve teşkilatları, partililer, Çınarlı vatandaşlar katıldı.

“CHP, Ülkenin AKP’den kurtuluşunun kapısıdır ”

Açılışta konuşan İl Başkanı Abdullah Atik; CHP her geçen gün üye sayısını artırmakta, teşkilatını güçlendirmektedir.

Bugün açılışını yaptığımız Çınar İlçe Başkanlığı binamız da bu büyük atılımın bir sonucudur. İnanıyoruz ki CHP’nin helalleşme söylemiyle tüm toplumumuza açtığı kucak, Çınar’da karşılık bulacak, Çınarlılar CHP’yi sahiplenecektir. Önümüzde çok kritik bir seçim süreci var. Bu seçim Türkiye’nin kararlık ile aydınlık geleceği arasındaki secimdir. Bu seçim, haklının haksıza galip geleceği seçimdir. Bu seçim Saray ve etrafındaki zenginlere karşı, yoksul Kürdün, yoksul Türkün, işçinin, emekçinin, ezilenlerin seçimidir. Bu vesile ilçe parti binamızı seçimler öncesinde hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçe Başkanımız ve yönetimi, sizi burada bekliyor olacaklar. Derdinizi dinleyip, bize aktaracaklar. Biz de bu sorunları genel merkezimize ileteceğiz” dedi.

“İktidarımızda yurttaşlarımızın beklentilerini karşılayacağız ”

CHP iktidarında vatandaşın beklentilerini karşılayacaklarını aktaran Atik; “Çiftçilerimizle, emeklilerimizle, emekçilerimizle, gençlerimizle, öğretmenlerimizle, askerimizle, öğretmenlerimizle, askerimizle, polisimizle, öğrencilerimizle bizden çalınanın hesabını sormak için hep birlikte geliyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandırmak için hep birlikte geliyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak hep birlikte mücadele edeceğiz ülkemizin her aşanında adaleti sağlayacağız. AKP iktidarında mafyalara çetelere hırsızlara teslim edilmiş ülkemizi bu karanlıktan çıkaracağız. Faşizan AKP iktidarından tek adam rejiminden kurtuluşun tek adresidir CHP. Sabredin çok az kaldı. Geliyoruz hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

İlçe binasının açılışında konuşan Çınar ilçe başkanı Kaya, ülke olarak zor bir süreçten geçtiğini, CHP’nin iktidara yürüdüğü bu yolda aile olarak elini taşın altına koyduklarını ve başarılı olacaklarını söyledi.

“Metina Aşireti olarak bu yolda Çınar’da ilçe başkanımızın yanındayız”

Metina Derneği Onursal Başkanı M. Şerif Temelli, yaptığı konuşmada Başkan Kaya’ya başarılar dileyerek; “Behçet aşiretimizin bir bireyidir. Aşiret olarak onun yanında olacağız. Desteğimiz onunla olacaktır. Başarılı olması için biz de gereken her türlü yardımı yapacağız” şeklinde konuştu.
Yorum Yazın