TİC Holding Header
  • USD 31.355
  • EUR 33.943
  • Altın 2069.112
  • BIST 100 9220.83
  • Siyaset

CHP'li Atik'ten Özel'e destek

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Kürt sanatçı Pervin Chakar’ın elini öptükten sonra lince uğramasına tepki gösteren CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, "Tek sebep kadın sanatçımızın Kürt olması" dedi.
CHP'li Atik'ten Özel'e destek
AA - Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in Kürt sanatçı Pervin Chakar’ın “Bir Opera Gecesi” dinletisine katılıp elini öpmesi kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, yapılan eleştirilerin sebebi Pervin Chakar’ın Kürt olmasından kaynaklı olduğuna dikkat çekti.

Atik, “Genel Başkanımız çok kibar ve örnek olacak bir davranışa imza atmıştır. Pervin Hanım çok değerli, eli öpülesi bir kadın ve Kürt sanatçıdır” dedi.

Özel’e karşı basında ve kamuoyunda bilinçli ve organize bir komplo yapıldığını belirten Atik, sözlerine şöyle devam etti:

''Bugün gelişmiş ülkelere baktığımızda kadın sanatçıların el üstünde tutulduğunu görüyoruz. Ama AKP’ye yakın kişilerin ülkemizde daha bir kadın sanatçının elinin öpülmesini bile hazmediğini görüyoruz. Şunu net bir şekilde ifade etmeliyim ki, genel başkanımıza karşı Sanatçı Pervin Chakar üstünden başlatılan linç girişiminin asıl nedeni Kürt bir kadın sanatçı olmasıdır. Biz parti olarak her zaman ve her yerde sanatı ve kadınları destekleyecek ve sanatlarına saygı duymaya devam edeceğiz.”
Yorum Yazın