TİC Holding Header
  • USD 31.381
  • EUR 34.063
  • Altın 2062.452
  • BIST 100 9139.51
  • Siyaset

HÜDA PAR Milletvekili Dinç: Çocuklarımızın suç makinesi haline gelmemesi için aile-okul-cami eksenli çalışma başlatılmalı

TBMM Genel Kurulu'nda söz alan HÜDA PAR Mersin Milletvekili Faruk Dinç, çocukların birer suç makinesi haline gelmemesi için aile-okul-cami eksenli bir çalışma başlatılması gerektiğini belirtti.
HÜDA PAR Milletvekili Dinç: Çocuklarımızın suç makinesi haline gelmemesi için aile-okul-cami eksenli çalışma başlatılmalı
TBMM Genel Kurulu'nda gündem dışı söz alan HÜDA PAR Gençlik Politikaları Başkanı ve Mersin Milletvekili Faruk Dinç, TÜİK'in verilerine göre olaya karışmış olmaları sebebiyle Emniyet Müdürlüklerine giden veya götürülen çocukların sayısının, 2022 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 20,5 artarak 601 bin 754 olduğunu hatırlattı.

Suça teşvik eden nedenlerin ortadan kaldırılması ve çocukların birer suç makinesi haline gelmemesi için herkesin üzerine düşen sorumluluklar olduğunu ifade eden Dinç, manevi bir savunma mekanizmasına şiddetle ihtiyaç olduğunu ve bu nedenle aile-okul-cami eksenli bir çalışma başlatılması gerektiğini vurguladı.

Dinç konuşmasında şunları söyledi:

“TÜİK'in verilerine göre olaya karıştıkları nedeniyle Emniyete giden veya götürülen çocuk sayısı 2022 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 20,5 artarak 601.754 olmuştur. Bu çocukların 5.981'i 11 yaş ve altındadır. Suça sürüklenen çocuklar yaralama, hırsızlık, uyuşturucu madde kullanmak veya satmak gibi nedenlerle kolluk birimlerinin önüne çıkmışlardır. Bu tablo, toplumun her geçen gün yozlaştığının göstergesidir. Suça teşvik eden nedenlerin ortadan kaldırılması ve çocuklarımızın birer suç makinesi haline gelmemesi için herkesin üzerine düşen sorumluluklar vardır. Manevi bir savunma mekanizmasına şiddetle ihtiyaç vardır. Bu nedenle aile-okul-cami eksenli bir çalışma başlatılmalı ve gerekli tedbirler bir an evvel alınmalıdır."
Yorum Yazın