• Siyaset

Vali Münir Karaloğlu'nun '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' mesajı

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'na ilişkin mesaj yayımladı.
Vali Münir Karaloğlu'nun '24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı' mesajı
Diyarbakır / Mehmet Yasin Aslan -

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu'nun, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'na ilişkin mesajı şöyle:

"Türk basın tarihinin dönüm noktalarından biri olan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlu olsun.

Basınımız, dünden bugüne milletimizin sesi, gözü, kulağı olmuştur. Üstlendiği bu görevle, kamuoyunun haber almasına ve sesini duyurmasına katkı sunmuştur.

Kamusal sorumluluk bilinciyle, habercilik görevini yerine getiren basın, bir yandan toplumun sesi olurken, bir yandan da demokrasimizin gelişmesine ve kökleşmesine önemli katkılar sağlamıştır.

Basınımız, Milli Mücadeleden günümüze, milli hassasiyetlerimizi gözetmiş, devletimizin, milletimizin mücadelesine katkı sunmuştur.

Gerek 15 Temmuz darbe girişiminde, gerek Doğu Akdeniz, Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ’da sergilediği tutum ve gayret bunun en bariz göstergesidir.

İnanıyoruz ki, basınımız bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize yönelik manipülasyonların ve oluşturulmak istenen olumsuz algıların bertaraf edilmesinde önemli katkılar sunmaya devam edecektir.

Öte yandan basın, şehrimizin ve bölgemizin, sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesine ve kalkınmasına önemli katkılarda bulunmaktadır. İlimizdeki güven ve huzur ortamının sağlanmasında önemli roller üstlenmiştir. Üstlenmeye devam edeceğine de inancım tamdır.

Bu inançla, bıkmadan usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveri ve fedakarlıkla, görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, ebediyete irtihal eden basın mensuplarımıza yüce Allah’tan rahmet, çalışan gazetecilerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

Yorum Yazın