alexa verify

Bilek güreşinde hedef dünya ikinciliği

Bilek güreşinde hedef dünya ikinciliği
Giriş Tarihi: 13.04.2018 12:28 0

TVGFBF Başkanı Kurt, 'Dünya şampiyonasına 50 ülkeden en iyi sporcular katılacak. Hedefimiz dünya ikincisi olmak.' dedi.

Haber: - TVGFBF Başkanı Niyazi Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda dereceye girenlerden milli takım aday kadrosunu oluşturacaklarını, mayıs ayı sonunda Bulgaristan'da Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası'nın yapılacağını söyledi.

Takım halinde son 4 yıldır ilk üçte yer aldıklarını belirten Başkan Kurt, "Amacımız yerimizi koruyarak madalya sayımızı artırmak." ifadesini kullandı.

"Hedefimiz Rusya'nın ardından ikinci olmak"

Kurt, ekim ayında Antalya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası için de hazırlıklara başladıklarını vurgulayarak, hedefleriyle ilgili şunları kaydetti:
"Hedefimiz Rusya'nın ardından ikinci olmak. Onlar biraz fazla bir ekiple geliyor. Bu büyük organizasyonun ülkemizde yapılmasından dolayı mutluyuz. Dünya Şampiyonası'na 50 ülkeden en iyi sporcular katılacak. Hedefimiz dünya ikincisi olmak. En son Avrupa Şampiyonası'nda 63, Dünya Şampiyonası'nda da 52 madalya aldık ve takım olarak üçüncü olduk. Bütün hazırlıklarımız Dünya Şampiyonası için. Orada daha büyük bir başarı elde edeceğimize inanıyoruz. Bilek güreşinde dünyada Rusya, Bulgaristan, Kazakistan ve Türkiye her zaman zirveye oynar. Bu ülkeler her organizasyonda başı çekiyor. ABD önceden çok güçlüydü ama son zamanlarda organizasyonlara sporcu gönderemiyor. Biz bu ülkeler arasında her zaman zirveye oynuyoruz."

Bilek güreşinin Türkiye'de gün geçtikçe yaygınlaştığını anlatan Kurt, bu sporun yurt genelinde daha çok sevilmesi için çalıştıklarını belirtti.

Bilek güreşi okul sporlarına dahil edildi

Bilek güreşinin okul sporlarına dahil edilmesinin heyecanını yaşadıklarını dile getiren Kurt, şöyle konuştu:
"Gerekli makamlarla görüştük. Bilek güreşi artık okul sporlarına alındı. Ortaokul ve lise düzeyinde müsabakalar yapacağız. Mayıs ayında il ve bölge şampiyonası, haziranda da Türkiye Şampiyonası yapacağız. İlk defa okul sporları bünyesinde şampiyonalar düzenleyeceğimiz için heyecanlıyız. Kolay ve herkesin yapabileceği bir spor olduğu için katılımın yüksek olmasını bekliyoruz."

Federasyonda bilek güreşi yapan 13 binin üzerinde lisanslı sporcunun olduğunu aktaran Niyazi Kurt, bilek güreşinin okul sporlarına girmesinden dolayı bu sayının artacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90