• Spor

Burfaş’tan timsaha pasta desteği

Bursaspor’da yaşanan maddi sorunları çözmek adına bir çok projeye imza atan Bursa Büyükşehir Belediyesi, kulübe kalıcı gelirler sağlamak amacıyla BURFAŞ Sosyal Tesisleri’nde satılmak amacıyla Bursaspor’a özel pasta üretimi yapmaya başladı.
Burfaş’tan timsaha pasta desteği
BURSA /İHA -‘Bursaslılar, Bursaspor pastası yiyor, geliri ile takımına destek oluyor’ sloganıyla yola çıkılan projede Bursa Büyükşehir Belediyesi arasında anlaşma Bursaspor Kulübü Özlüce Tesisleri’nde yapılan imza töreniyle tamamlandı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, Burfaş Genel Müdürü Muhammet Gümüşsoy, Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ile futbolculardan Volkan Şen, Ozan İpek, Ozan Tufan, Şamil Çinaz, Şener Özbayraklı ve Ertuğrul Ersoy’un katıldığı törende pasta kesimi yapılarak Burfaş Sosyal Tesisleri’nde satışa sunulan pastanın ikramı yapıldı. Törende konuşma yapan Bursa Büyükşehir Belediye başkanı Recep Altepe, “Güçlü bir Bursaspor oluşması için bu kentte yaşayan herkesin Bursaspor’a sahip çıkması gerekiyor. Bursaspor kentimizin lokomotifi. Bir dünya markası. Yeni yaptığımız stat Bursaspor’a ayrı bir sinerji katacak. Önümüzdeki sezon şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturmak lazım. Bursaspor bu kentin gözbebeği ve sembolü. 25 sanayi bölgemiz var. Herkesin kulübe katkı koyma zamanı geldi de geçiyor. Güzel bir hava yakalandı. Gücümüzü artık güçlü Bursaspor için kullanmalıyız. Bu kentte yaşayan herkes Bursaspor için harekete geçmeli. BURFAŞ’ın yaptığı gibi kaynaklar üretilirse kulüp rahatlar, futbolcuların alacakları ödenir ve başarı gelir” dedi.

VODAFONE ARENA İPOTEKLİ, TİMSAH ARENA BURSASPOR’UN
Yeşil-beyazlı kulübün yeni stadına maliyetsiz bir şekilde kavuşturulduğuna değinen Recep Altepe, “Beşiktaş Kulübü kendi imkanlarıyla stadını yapıyor. Kulübün gelecek 15 yılını teminat altına koydu. Biz ise sıfır maliyetle yaptık ve tüm gelirlerini Bursaspor’un almasını sağladık” ifadelerini kullandı.

BÖLÜKBAŞI; “VAKIFKÖY YARIM ASIR DAHA TİMSAHIN”
Törende söz alan Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, “Bursa Büyükşehir Belediyesi sürekli bizim yanımızda. Pasta olayı küçük gibi görünsede, kent sahiplendiğinde kulübe hatırı sayılır bir gelir sağlanacak. Benzinlik konusunda da belediyemiz tarafından büyük destek gördük. Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’mizin tapusunu da 49 yıllığına elimize aldık. Ayrıca BESAŞ ile birlikte bir ayran projemiz de var. Bize verdikleri katkı nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, valimize ve tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

ŞENOL GÜNEŞ; “GOL DEĞİL PASTA YİYECEĞİZ”
Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ise; “Bursa bana göre Türkiye’nin dördüncü değil en büyük iki kentinden birisi. Her şey var. Elimizde olanları harekete geçirmek önemli. Büyükşehir Belediye Başkanı’mız kentin sorunlarını, kulübümüzün başkanı ise kulübün sorunlarını çözüyor. Evet maddi sorunlar var. Ancak futbolcular, tarlaya ekilen ürünü yeşertmek için çaba harcıyor. Meyveyi alıp herkes yemek için kucaklaştı. Önemli olan bence budur. Ben Bursaspor’un geleceğinin parlak olduğunu görüyorum. Maç oynarken, taraftarımızı mutlu etmek, keyifle maçı izlemesini sağlamak istiyoruz. Pastayı bir kafede de yiyebilirsiniz. Ancak önemli olan pastayı yerken keyif alabilmek. Biz işimizi yapmak istiyoruz. Bundan sonra gol değil pasta yemeyi düşünüyoruz. Bunun içinde kadromuzu korumak ve yeni oyuncular almak istiyoruz” şeklinde konuştu.
Yorum Yazın