• Spor

Çiftlikköy Belediyespor’da hedef büyük

Türkiye Bayanlar Voleybol 3. Ligi’nde Yalova’yı temsil eden Çiftlikköy Belediyespor Bayan Voleybol Takımı, gözünü Türkiye Genç Bayanlar Voleybol Final Grubu’na dikti.
Çiftlikköy Belediyespor’da hedef büyük
İHA -Genç kadrosuyla Bursaspor, Beykoz Belediye gibi güçlü ekiplerle mücadele eden Çiftlikköy Belediyespor’un antrenörü Mihrican Deviren, genç bir ekiple yola çıktıklarını, bayan voleybolunun gelişmesi için verdikleri mücadeleyi sürdüreceklerini dile getirdi. Yeni hedefi gençler kategorisinde Türkiye finallerine gidebilmek olarak belirlediklerini ifade eden Deviren, “Mayısın ilk haftasında grup maçları oynanacak. Gruptan çıkarsak 26-27-28 Mayıs tarihlerinde Yarı Final Grup Maçları var. Haziran ayında da Türkiye Genç Bayanlar Voleybol Final Grubu maçları var. Hedef gençlerde finale gidebilmek. Türkiye’nin en iyi 16 takımından biri olabilmek istiyoruz” diye konuştu.

3. Lig’de genç bir kadroyla yer aldıklarını ifade eden Deviren, “3. Lig’de maç kazanamadık, sonuçta bir alt lige düşüldü. Çok zor bir gruptaydık ve inanılmaz yatırımlar söz konusu 3.Lig’de. Sonuncunun birinciden set almayı zorladığı, kazanabileceğimiz maçları kaybettik. Aslında düşecek bir takım değildik ama genç olmanın getirdiği deneyimsizlik etkiledi. Maç kaybettikçe motivasyonun düşmesi gibi etkenler söz konusuydu. Ama bu jenerasyon gelecek yıllarda kalıp devam ettiği takdirde çok iyi işler yapacak. 3. Lig’de iyi oyuncularla oynadılar. En büyük oyuncumuz 97’li, yaş ortalamamız 17. ” dedi.
Yorum Yazın