TIC HOLDING Header
  • USD 18.644
  • EUR 19.645
  • Altın 1075.667
  • BIST 100 4885.33
  • Spor

Dicle Üniversitesi rektörlük koşusu yapıldı

Türkiye Jokey Kulübü tarafından Dicle Üniversitesi adına düzenlenen "Dicle Üniversitesi Rektörlük Koşusu" yapıldı.
Dicle Üniversitesi rektörlük koşusu yapıldı
Törene Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakoç’un yanı sıra Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, rektör yardımcısı Prof. Dr. Kadir Turan, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Vural ve Diyarbakır Hipodrom Müdürü Yılmaz Çelik de katıldı.

Diyarbakır Hipodromunda gerçekleşen koşuda 12 yarış atı birincilik için mücadele etti. Yapılan yarış sonucunda Dicle Üniversitesi Rektörlük Koşusu’nu İsa Katar idaresindeki 2 numaralı Hilvanlıoğlu adlı at kazandı.

Türkiye Jokey Kulübü Televizyonu’ndan da canlı olarak yayınlanan Dicle Üniversitesi Rektörlük Koşusu’nda birinci olan atın sahibine Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç tarafından Birincilik Kupası takdim edildi.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Türkiye Jokey Kulübüne ve Diyarbakır Hipodromu yetkililerine düzenledikleri bu anlamlı organizasyon nedeniyle teşekkür ettiğini belirterek, Dicle Üniversitesi Koşusu’nun her yıl düzenli olarak gerçekleştirildiğini kaydetti.
Yorum Yazın