TIC HOLDING Header
  • USD 27.148
  • EUR 29.007
  • Altın 1679.829
  • BIST 100 8039.18
  • Spor

Racing Team Turkey, Le Mans 24 Saat Yarışı için gün sayıyor

- Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak tasarlanan 923 kapı numaralı araçlarıyla Goodyear sponsorluğunda ve Salih Yoluç’un liderliğinde yarışacak olan takımda İngiliz pilot Tom Gamble ve Belçikalı pilot Dries Vanthoor da yer alıyor
AA -

İSTANBUL (AA) - Le Mans 24 Saat Yarışında mücadele edecek ilk Türk Takımı Racing Team Turkey, LMP2 ve LMP2 Pro/Am kategorilerinde birincilik hedefiyle başlayacak.

Goodyear'den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Avrupa Le Mans Serisi Pro/Am 2022’de şampiyon olarak bir dayanıklılık serisinde bu başarıyı elde eden ilk Türk takımı olan Racing Team Turkey, Le Mans 24 2023’te de şampiyon olarak tarihe geçmeyi amaçlıyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak tasarlanan 923 kapı numaralı araçlarıyla Goodyear sponsorluğunda ve Salih Yoluç’un liderliğinde yarışacak olan takımda İngiliz pilot Tom Gamble ve Belçikalı pilot Dries Vanthoor da yer alıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Goodyear lastikleriyle mücadele edecek takımın lideri Salih Yoluç, "Mutlak zafer hedefiyle başlayacağımız yarışı birinci bitirerek Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemizi gururlandırmayı arzuluyoruz." ifadelerini kullandı.

Le Mans 24 Saat Yarışlarının, dayanıklılık temeline dayanması nedeniyle çok farklı olduğunu belirten Yoluç, "Bu nedenle lastiklerinizin de bu zorluğa dayanacak kadar güçlü ve yüksek performansa sahip olması gerekiyor. Doğru lastik seçimi çok önemliydi. Goodyear lastiklerinin yarış bitene kadar bize dayanıklı ve güçlü performans vereceğine inanıyorum. Hedefimiz galibiyet, bu anlamlı yılda, böylesi bir hayali gerçekleştirmek, beni ve tüm ekibi son derece heyecanlandırıyor." dedi.

Goodyear Türkiye Tüketici Lastikleri Direktörü Ertan San da LMP2 kategorisinde mücadele edecek tüm takımların Goodyear yarış lastiklerini kullanmalarının Goodyear’ın motor sporlarında tercih edilen bir marka olduğunun ve teknolojisiyle fark oluşturduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti.

San, "Bu bizim için son derece mutluluk verici. Ama bir başka büyük mutluluğumuz da bir Türk takımının efsanevi yarışın ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında böylesi bir arenada mücadele edecek olması. Racing Team Turkey’in bu yarışa damga vuracağından hiç şüphemiz yok." açıklamasında bulundu.