TIC 600*160
  • Spor

Rıza Çalımbay, Mersin Stadyumu'nda oynamak istemiyor

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yapılan bakımdan sonra hazır hale geldiği söylenen Mersin Stadyumu ile ilgili olarak, Ben o statta şu anda oynamayı düşünmüyorum. Biz sahamızdan memnunuz. Orada Meskispor oynayabilir, bizim açımızdan bir sorun yok dedi.
Rıza Çalımbay, Mersin Stadyumu'nda oynamak istemiyor
MERSİN / İHA - Kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Rıza Çalımbay; Beşiktaş, Samsunspor ve Kasımpaşa maçlarıyla ilgili konuştu. Beşiktaş maçının istedikleri gibi bitmediğini ifade eden Çalımbay, "Bizim bütün hedefimiz oradan puan almaktı. O maçta oynadığımız oyundan genel olarak memnunum ama maalesef yediğimiz gollerden memnun değilim. Çok kolay goller yedik ve bu da puan kaybetmemize neden oldu. İkinci yediğimiz gol zaten şans golüydü, olmayacak bir şey oldu. Son 5 maçın 4’ünü deplasmanda oynadık. Bunlar Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Başakşehir maçları. Onun için zor maçlar oynadık" dedi.

"BİZİM İÇİN BU SENE LİG ÖNEMLİ"
Bu sene Türkiye Kupası’nı çok düşünmediklerini belirten Çalımbay, "Bizim için bu sene lig önemli. Samsun maçında da bazı arkadaşlarımız dinlendirmemiz, oynatmamamız gerekiyordu. Yine aynı şekilde oynamayan arkadaşları oynattık. Zaten kupaya baktığımızda sadece 2 takım tam kadro çıkıyor. Birisi Bursaspor diğeri de Karagümrük takımları. Herkes maç eksiği olan oyuncuları oynatıyor. Biz de öyle oynattık. Çünkü bizim ligde de o arkadaşlara çok ihtiyacımız var. Onuların da iyi duruma gelmesi gerekiyor. Bizim için ne Samsunspor maçının ne de Bursaspor maçının sonucu önemli değil. Önemli olan maç eksiği olan arkadaşlarımızı iyi duruma getirmekti. Bazı arkadaşlarımız şansını çok iyi şekilde kullandı. Biz kupada gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz. Bizim için şu anda en önemli şey ligde iyi bir ivme yakalayıp, bu seneyi çok iyi şekilde tamamlamak" diye konuştu.

"KASIMPAŞA MAÇI FİNAL MAÇI GİBİ OLACAK"
Bu hafta evlerinde Kasımpaşa’yı konuk edeceklerini hatırlatan Çalımbay, "Tabii ki Kasımpaşa maçı şu anda ikinci yarının belki de hayati maçı, dönüm maçı, final maçı gibi olacak. Bunun da farkındayız. Onun için bütün futbolcu arkadaşlarımız olsun, yönetim olsun herkesin seferberlik ilan etmesi gerekiyor bu tür maçlarda. Herkesin takıma destek çıkması gerekiyor. Buradaki en önemli şey taraftar. Taraftarımızın bugünden itibaren Kasımpaşa maçına odaklanması gerekiyor. Kasımpaşa maçı bizim için bir final ve belki de ikinci yarının en önemli maçı. Çünkü bizim ikinci yarıya çok iyi başlamamız gerekiyor. İlk yarıda çok deplasman oynadık. Şimdi içeride 9 maç oynayacağız. Bunların çoğunu çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor ve bunların ilki Kasımpaşa maçı. Onun için bu Mersin camiasının Kasımpaşa maçının bizim için kader maçımız gibi bir maç olduğunu bilmesi gerekiyor. O yüzden bizim buradan çok iyi şekilde çıkmamız gerekiyor. Lig tabii ki uzun. Bizim 3 puanla başlamamız, iyi bir şekilde başlamamız ilerisi için, bizim için çok önemli. Artık stres diye bir şey taşımamız gerekiyor. Biz nereden puan alırsak o kadar iyi. Bu sene Mersin’in ne stres ne de başka bir şeyle uğraşmaması gerekiyor. Bir tane gerçek var. Burada tek yürek olup bu seneyi öyle ya da böyle iyi bir yerde bitirmek. Uzun süredir dışarıda oynuyoruz. Onun için çok iyi şekilde evimizde başlamamız gerekiyor. Bu maç her türlü sonuçla bitse bile lig bitmiyor ama iyi başlamak da bizi iyi yerlere getirir" ifadelerini kullandı.

"MERSİN STADYUMU’NDA OYNAMAYI DÜŞÜNMÜYORUM"
Mersin Stadyumu’nun hazır olduğu yönünde kendilerine haber geldiğinin altını çizen Çalımbay, "Ben o statta şu anda oynamayı düşünmüyorum. Biz orada ya bir hazırlık maçı ya da çok iyi bir antrenman yapmadan o statta maç oynamak istemiyoruz. Onun için de stadı kontrol edeceğiz, ondan sonra bakacağız. Biz sahamızdan memnunuz, orada Meskispor oynayabilir, bizim açımızdan bir sorun yok. Onlar da saha istiyorlar. Biz buradan memnunuz. Zemin olsun stat olsun her şey dört dörtlük. Orada bir daha riske girme şansımız yok. Eğer uygunsa orada oynayabiliriz. Ama bana göre Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray maçlarını orada oynamak olabilir. Tabi kombine alan, loca alan arkadaşlar var. Onları da mağdur etmemek gerekiyor" dedi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın