• Spor

'Taçsız Kral' Metin Oktay unutulmadı

Galatasaray'ın geride kalan yıllardaki önemli futbolcularından Metin Oktay, ölümünün 28. yılında da unutulmadı.
'Taçsız Kral' Metin Oktay unutulmadı
Ebru Karakülleoğlu - Metin Oktay, 15 yaşında Damlacık Kulübünde kariyerine başladığı futbolda Türk futbolunun unutulmazları arasına girmişti.

Metin Oktay, kendisi için  büyük bir önem taşıyan Sait Altınordu'nun 8 numaralı formasını giyerek futbola başlayıp, daha sonra Yün Mensucat'a transfer olmuş ve burda 14 gol atarak genç milli takım kadrosuna yükselmişti.

1955'te bir otomobil karşılığında 5 yıllık sözleşme imzalayan Metin Oktay, Galatasaray'da da Türk futbolunun efsaneleri arasına girmişti.

Sarı-Kırmızılı formayı ilk kez 28 Ağustos 1955'te Beyoğluspor'a karşı giyen Oktay, golcülüğünü ilk maçta göstermeyi bilmiş ve fileleri bir kez daha havalandırmıştı.

Galatasaray kulübü, efsane futbolcusu Metin Oktay'ı unutmadı ve vefatının 28. yıl dönümü için bir anma mesajı yayımladı.

Sarı-kırmızılı kulübün, Taçsız Kral'ın vefatının 28'inci yıldönümü ile ilgili Twitter üzerinden paylaştığı mesajda şu ifadeler yer aldı:

"O bir futbolcudan çok daha fazlası, beyefendi kişiliği ve sportmenliğiyle bir döneme damgasını vurmuş bir simgeydi. Türk futbolunun ve Galatasaray'ın unutulmaz golcüsü, büyük efsanesi 'Taçsız Kral' Metin Oktay'ı vefatının 28. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz."
Yorum Yazın