alexa verify

Adil kullanım kotası değişebilir

Adil kullanım kotası değişebilir
Giriş Tarihi: 05.02.2016 18:31 0

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 2016 yılına yönelik iş planını açıkladı.

Haber: - Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 2016 yılına yönelik iş planını açıkladı. Planda yer alan adil kullanım kotasına yönelik çalışmalar dikkat çekiyor.

Türkiye’deki internet kullanıcılarının büyük bir kısmı Adil Kullanım Kotası adlı uygulamadan oldukça şikayetçi. İnternet sağlayacıları AKK uygulamasının olmadığı paketler sunuyor olsa da bunlar karşısında alacağımız hizmetle kıyaslandığında oldukça uçuk fiyatlar oluyor.

8 mbps hıza sahip olan ve adil kullanım kotası bulunmayan paketler 100 TL gibi ücretlerle sunulurken, standark AKK uygulamalı paketlerin fiyatları 50 TL’den başlıyor.Bu standart paketlerde AKK 60 GB gibi komik bir rakamla geliyor. GTA 5 gibi bir oyunun boyutuyla eş değer bir kotanızın olması gerçekten üzücü, bu durum Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun da dikkatini çekmiş olsa gerek ki iş planlarına AKK’ya yönelik çalışmaları dahil etmişler.

Adil Kullanım Kotası ile ilgili planların tamamlanma tarihi olarak Ağustos 2016 gösteriliyor. BTK, AKK’de büyük değişiklikler yapacağının sinyallerini veriyor diyebiliriz

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Muhammet mamo 17.05.2019 23:12
Kurum standarklar
Atlas Global haber detay altı 620x90