• Teknoloji

Android'e 'panik düğmesi' geliyor

Telefon kullanırken insanların en büyük sorunu virüsler ve farklı tehditler bunları önlemek için 'panik düğmesi' geliyor.
Android'e 'panik düğmesi' geliyor
Fatih Mehmet Kayalı - Günümüzde telefonlar olmazsa olmazlarımızdan artık telefonsuz bir günümüzü düşünmek çok zor hatta imkansız.

Ancak bir çok kişi telefon kullanırken artık gereksiz virüsler ve tehditler ile karşılaşıyor. Özelliğin, tıpkı Windows’taki geri yükleme özelliğine benzeyeceğini söyleyebiliriz. Ancak bazı yeni kötü amaçlı yazılım türleri geri ya da “panik” düğmesini devre dışı bırakmak üzerine programlanabilirler.

O an telefonunuzda nelerin döndüğünü bilememek oldukça rahatsız edici olacak ve panik tuşuna defalarca basmak isteyeceğiz. Açıkçası Google’ın bu konuda bir açıklaması olmadığından şimdilik bir şey söylemek zor.

Firma, açık bir hedef olmamak adına açıklama yapmıyor olabilir. Muhtemelen yazılım tarafından engellenen butonla karşı karşıya kalma ihtimaline karşı, sesli komutlar da devreye sokulacaktır. Android cihazınızda anormal davranışlar, kasma ve donmalar gördüğünüzde kullancağınız bu özellik, cihazın kontrolünü size geri verecek. Ancak güvenilir olmayan kaynaklardan yüklediğiniz uygulamaları silmek gene size düşüyor. 
Yorum Yazın