TIC HOLDING Header
  • USD 18.836
  • EUR 20.225
  • Altın 1132.509
  • BIST 100 4930.18
  • Teknoloji

Bir saatin orjinal olduğunu anlamanın yolları neler?

Saatler, günlük yaşamın vazgeçilmez bir aksesuarı. Fonksiyonel özelliklerine ek olarak saatler, şık bir giyim tarzının tamamlayıcı ve kilit unsurlarından biri. Dünyaca ünlü markaların saatleri en çok ilgi gösterilen modelleri sunuyor. Peki bir saatin orjinalliği nasıl anlaşılır? Saatin sahte ya da orjinal olduğunu anlamanın birçok yolu var…
Bir saatin orjinal olduğunu anlamanın yolları neler?
Saati dikkatli bir şekilde kontrol edin
İkonik bir saat markasının üretimi olan saati elinize aldığınızda, saat birçok şey anlatır. Bunların başında ise, saatin işlevsel bir şekilde çalışması esnasında gelen ses ve ahenk yer alıyor. Saatin tıklamaları kusursuz bir şekilde sürmelidir. Buna ek olarak, saati elinize aldığınızda boyalarda herhangi bir soluk yapı ya da çizik söz konusu olmamalı. Kaliteli saatler, markaların çok ciddi üretim süreçleri ile üretilir. Bu nedenle kasada, kayışta ya da bir saat parçasında görünür bir hata olmamalı.

Saatin ağırlığı ve yazı işleme detayları
Lüks marka saatler başta olmak üzere, göz alıcı tüm saat modellerinde usta saatçilerin imzaları görülebilir. Özellikle ultra lüks saat markalarında ustaların çok detaylı gravür aletleri kullanması, bu imzaların ve işlemelerin taklit edilemez olmasını sağlıyor. Bu nedenle saati incelerken bazı yazıların iyi bir şekilde okunamaması, saatin sahte olduğuna yönelik bir iz olabilir.

Orjinal ve kaliteli saatlerde ağırlık da diğer bir önemli faktör. Kaliteli saatler genel olarak birçok farklı değerli metalden oluşan parçalara sahiptir. Bu durum da saatin ağır olmasını sağlar. Orjinal saat satın alırken, tahmin ettiğinizden daha ağır bir ürünle karşılaşacaksınız. Saatin beklenmedik seviyede hafif olması ise orjinal olmadığına yönelik işaret olabilir.

Güvenilir saat satış sitelerini tercih edin
Elbette ki orijinal bir saate sahip olmak için tüm bu testleri, incelemeleri yapmaya gerek yok. Uzun yıllardır hizmet veren ve güvenilir online saat satış sitelerini tercih ettiğinizde aklınızda en ufak bir soru işareti dahi kalmayacak. Tek Saat, garanti kartı ve faturalı saat satışı ile dünyanın en iyi saat markalarının modellerini sunuyor.

Armani Exchange, Columbia, Diesel, Emporio Armani, Fila, Fossil, Guess ve onlarca farklı markanın orjinal-garantili saatlerinin yer aldığı www.teksaat.com tüm alışverişlerde ücretsiz kargo imkanı sunmasıyla da tercih ediliyor.

*İçerik tanıtım yazısı olarak girilmiştir. OGÜNhaber editörlerinin bir müdahalesi bulunmamaktadır.
Yorum Yazın