alexa verify

Hyundai ve Kia güneş paneli ile şarj olacak!

Hyundai ve Kia güneş paneli ile şarj olacak!
Giriş Tarihi: 02.11.2018 16:26 0

Elektrikli otomobillerin pazar payını artırmaya başladığı son dönemlerde ünlü markalar bu alanda geliştirmelere devam ediyor.

Haber: - Hyundai güneş paneli kaplı araçlarını yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hyundai çatısı altındaki Kia güneş paneli kullanarak 2019’da yollardaki yerini alan diğer marka olacak.

Güneş, yenilenebilir enerji kaynaklarının en önemlilerinden birini oluşturuyor. Sanayi sektöründen evlerdeki kullanımına kadar birçok alanda yararlanılan güneş panelleri artık elektrikli otomobillerimizi de şarj edecek gibi duruyor.

Hyundai güneş paneli ile şarj olacak!

Elektrikli araçların daha fazla enerji depolayabilen bataryaları bir zaman sonra ister istemez şarja ihtiyaç duyuyor.

Hyundai güneş paneli ile döşediği tavan bölümünden enerji elde ederek araç hareket hâlindeyken bile bataryalarını şarj etmeye devam edecek.

Kia güneş paneli ile döşenmesi planlanan bir başka marka olarak karşımıza çıkıyor.

Bu teknolojinin hem elektrikli araçlarda hem de hibrit araçlarda kullanılması planlanıyor.

2019’da Kia güneş paneli ile yollara çıkabilir!

Hava durumuna bağlı olarak gün içerisinde araç bataryasının yüzde 30 ile yüzde 60 arasında şarj edilebileceği birinci jenerasyonun 2019 yılından sonra piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bu tür teknolojilere, araçların şarj istasyonlarında bekleme süresini kısaltması, hibrit modellerde yakıt tasarrufu ve emisyon oranlarını azaltması açısından oldukça önem veriliyor.

Ekleyen: Shift delete

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90