• Teknoloji

Turkcell T80'i tanıttı

Operatör firmaları arasında en çok kulanılanlar arasında yer alan Turkcell yeni telefonu T80'i tanıttı.
Turkcell T80'i tanıttı
Fatih Mehmet Kayalı - Ürettiği telefonlar ve verdiği hizmetlerle ülkemizde dikkat çekici bir noktaya gelen Turkcell yeni telefonunu görücüye çıkardı.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Turkcell'in 7 yılda tüketiciye sunduğu 12 cihazın şu ana kadar 2 milyon 700 bin satış rakamına ulaştığını bildirdi. 

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan sözlerine şöyle devam etti ;
"Bugün T serisinin en gelişmiş cihazı olan T80, bir telefondan daha çok hayata değer katan Turkcell uygulamalarıyla zenginleştirilmiş uçtan uca bir dijital deneyim sunuyor. T80 ile müşterilerimiz bir yandan TV+ ile televizyon keyfi yaparken, bir yandan da fizy ile milyonlarca şarkı arasından dileğini dinleyebiliyor, istediği video klipleri izleyebiliyor. Ayrıca cihazın gelişmiş fotoğraf yetenekleriyle çekilen 3 boyutlu fotoğrafları lifebox’ta saklarken, BiP ile de sevdikleriyle kolayca paylaşabiliyor. Bunun yanında Dergilik uygulaması üzerinden 300'den fazla dergiyi okuyabilmenin keyfini yaşıyor. Kısacası T80 alanlar böylesine zengin bir dijital platforma tek cihaz üzerinden ulaşabiliyor."

İşte T80'in özellikleri
Turkcell'in tanıtımını gerçekleştirdiği T80 5.2 full hd ekrana sahip telefonun içinde 8 çekirdekli Qualcomm yonga seti bulunmaktadır. Telefonun ram'i 2 gb olmakla beraber 16 gb'lık depolama alanına sahiptir. Bir çok kişi önemli kamera özelliği 13+2 çift ana kamera ve 13 mp ön kameraya sahiptir. Ürünün işletim sistemi Android 7.1.1 Nougat'dır. T80 müşterilere iki farklı renk seçeneği sunmaktadır bu renkler gri ve altın rengidir. Turkcell 5.4G ile 300 Mbps'ye kadar indirme hızı, VoLTE, Dolby Audio ses sistemi ile bir çok özelliği içinde burunduran özellikleriyle dikkat çekiyor. 

Ekran: 5.2" Full HD 

İşlemci: 8 çekirdekli Qualcomm yonga seti (4 x 1.4 GHz, 4 x 1.1 GHz olarak çalışıyor)

RAM: 2 GB

Depolama alanı: 16 GB (128 GB'a kadar microSD desteği var)

Kameralar: 13+2 MP çift ana kamera, 13 MP flaşlı ön kamera

İşletim sistemi: Android 7.1.1 Nougat

Renk seçenekleri: Gri ve altın

Parmak izi okuyucu: Var

Bağlantı ve diğer özellikler: Turkcell 5.4G ile 300 Mbps'ye kadar indirme hızı, VoLTE, Dolby Audio ses sistemi

Bir çok kişinin en çok merak ettiği sorulardan biri olan T80'nin fiyatı ise 1.299 lira olarak açıklandı.
Yorum Yazın