• Yaşam

Bağışından 3.5 yıl sonra hayat verdi

İzmirli Aslınur, 3.5 yıl önce kök hücre bağışı için Kızılay’a kan örneği verdi. Geçtiğimiz gün kök hücreleri alınan Keskin, 'Dünyalar benim oldu.' dedi.
Bağışından 3.5 yıl sonra hayat verdi
İnternet Haber Servisi - İzmir'de bir ithalat ihracat şirketinde muhasebe görevlisi olarak çalışan 25 yaşındaki Aslınur Keskin'in 3.5 yıl önce Kızılay'a donör olmak için verdiği kök hücre örneği, lösemi tedavisi gören bir çocukla eşleşti.

YÜZDE 100 MUTLULUK

Kızılay'dan aranan Keskin, müjdeli haberi duyunca gözyaşlarına boğuldu. Yaşadığı mutluluğun tarifinin mümkün olmadığını belirten Aslınur Keskin, Yeni Asır'a konuştu. Keskin, "Yaptığım bağışla kime hayat verdiğimi bilmiyorum, bunu kanunen 2.5 yıl bunu öğrenemeyeceğim.
Ancak 8 ile 11 yaşında bir çocuk olduğunu biliyorum. Bir hayat kurtardığım için çok mutluyum, huzurluyum. İnşallah bu nakille bir an önce sağlığına kavuşur ve hayata bağlanır." dedi. Bu bağış sırasında ise sıra dışı bir olay yaşandı. Bağışçı Aslınur Keskin ile bağış yapılan çocuk arasındaki kök hücrenin 100'de 100 uyumlu olduğu açıklandı. Keskin, "Mutluluğum da 100'de 100." ifadesini kullandı.
Yorum Yazın