alexa verify

Felçli köpek tedavi altına alındı

Felçli köpek tedavi altına alındı
Giriş Tarihi: 13.09.2018 16:48 203 Okunma 0

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde bel kısmındaki hasardan dolayı felç geçiren köpek, Bingöl Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde tedavi altına alındı.

Haber: İnternet Haber Servisi - Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünce yapılan açıklamada, Karlıova ilçesi Kızılçubuk Köyü’nde felçli bir şekilde bulunan 5 yavrulu anne köpeğin, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile yapılan ortak çalışma sonucu tedavi altına alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Karlıova ilçemizin Kızılçubuk Köyü’nde ikamet eden bir vatandaş, bitkin ve yaralı bir şekilde bulduğu 5 yavrulu anne köpek için yardım talebinde bulundu. Belediyemiz ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince yapılan ortak çalışma sonucu yaralı köpek bulunduğu yerden alınarak Geçici Hayvan Bakımevine getirildi. Burada uzman personelimiz tarafından ilk kontrolü yapılan anne köpeğin, bel kısmındaki hasardan dolayı felç geçirdiği tespit edildi. Bakımevinde Müşahede altına alınan anne köpeğin yavrularını ise köylüler sahiplendi.” denildi.780 hayvana hizmet verildi

Geçtiğimiz yıl kurulan tesiste her türlü veterinerlik hizmetinin verildiği belirtilen açıklamada, şimdiye kadar 780 hayvana hizmet verildiği belirtildi.

Açıklamada, “Orman ve Su İçleri Bakanlığının katkılarıyla faaliyete geçirdiğimiz hayvan bakımevi, sokak hayvanlarına ev sahipliği yapıyor. 16 bin metrekarelik alana sahip tesisimizde, karantina, yavrulu anne, hasta bakım, hayvan müşahede bölümleri ve muayene, veteriner hekim ile idare odalarının yer aldığı bakımevimizde şimdiye kadar 780 hayvana hizmet verildi. Bunlardan tedavileri ve bakımları yapılan 150 hayvan sahiplendirildi.” ifadelerine yer verildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90