alexa verify

Reyting sonuçları 7 Kasım Çarşamba

Reyting sonuçları 7 Kasım Çarşamba
Giriş Tarihi: 08.11.2018 10:46 0

Çocuklar Duymasın, Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul ve Jet Sosyete dizileri Kasım Çarşamba günü reyting sonuçları için büyük bir mücadele girdi.

Haber: - Kıyasıya yarışan dizi ve programlar arasında kimin galip geldiğini reyting sonuçları açıkladı.Total reyting sonuçlarına göre ilk sırada sezona bomba gibi bir dönüş yapan dizi Diriliş Ertuğrul yer alırken ikinci sırayı Sen Anlat Karadeniz takip eti.

Fatih Portakal ile Fox Ana Haber dizisi 3. sıraya yerleşti.

Jet Sosyete 15. sırada yer alırkan Çocuklar Duymasın dizisi 19. sırada yer aldı.AB reyting sonuçlarında ise Diriliş Ertuğrul yine zirvede yer alırken, Sen Anlat Karadeniz 4. sıraya geriledi.

Fatih Portakal ile Fox Ana Haber 3. sırada yer aldı.

Jet Sosyete dizisi ise 5. sırada yer alırken, Çocuklar Duymasın dizisi listede yer alamadıSen Anlat Karadeniz'in son bölümünde neler oldu?

Yiğit'i kurtaran Tahir baba olma sevincini yaşıyor. Ne pahasına olursa olsun Yiğit'i geri vermemeye kararlı olan Tahir, bunun için her şeyi yapmaya hazır. Tahir gözünü karartmış olacakları beklerken, Vedat'ın harekete geçmesine kim engel olacak? Saniye oğullarının başına bir şey geleceğinden endişelenirken kendi başındaki derdin farkında değildir. Saniye'nin karşısına çıkan Fikret, onu geçmişten gelen büyük günahıyla yüzleştiriyor. Saniye'nin büyük sırrı ne? Tahir ve Nefes Vedat'tan korkmadan yaşamaya kararlıdır. Onlar hiç tatmadıkları mutlulukları yaşayıp, aile olmanın tadını çıkarırken, Vedat hain planlarını gerçekleştirmek üzeredir. Vedat'ın Nefes'e dair elindeki büyük koz ne?

 

Çocuklar Duymasın'ın son bölümünde neler oldu?

Meltem’in, Sultan’ın gönlünü alması hiç de kolay olmayacaktır. Meltem ve Sultan’ın küs olması, Havuç ve Simay’ın evlilik sürecine de zarar vereceğinden Meltem, Sultan’la barışmak için elinden geleni yapar. Sadece Meltem değil, başta Haluk olmak üzere, Gönül ve Tuna gibi Meltem’in yakın çevresinde olan herkes devreye girer. Her şeye rağmen Sultan’ın düğünü iptal etmek istemesi ortalığı karıştırır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi Tuna, Gönül’e küçük bir yalan söyler. Yalan yalanı doğurur ve Tuna’nın söylediği yalan, Taş Fırın Haluk’un başına büyük bela olurDiriliş Ertuğrul'un sın bölümünde neler oldu?

Ertuğrul Bey’in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt’e yerleşeli on yıl olmuş; geçen bu on yıllık sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı’nda Moğollar’a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir. Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt’ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır. Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir. Ertuğrul’un Söğüt’teki gücü, Moğolları rahatsız eder. Moğollar, tahakküm altına aldıkları Selçuklu vezirleri aracılığıyla Ertuğrul’un gücünü kırmak için harekete geçer. Bu zamana kadar Söğüt’te vergileri toplayan Ertuğrul iken, bundan sonra vergileri toplamakla başka bir oba vazifelendirilir. Ayrıca bu obaya Söğüt’te yurt verilir. Bu obanın beyi, kızını casusluk faaliyetleri için önden Söğüt’e gönderir ve kızın yolu Osman vasıtasıyla Ertuğrul ile kesişir. Bundan sonra Ertuğrul ile bu kız ve obası arasında büyük olaylar baş gösterir.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90