DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
DTR Elektrik Kule Reklamı - Sağ
  • Yaşam

Veresiye defterini gizli hayırsever satın aldı

Aydın’da ismini gizli tutan bir hayırsever, mahallelinin bakkala borcu olan 33 bin liralık veresiye defterini satın almış. Bakkal ise dükkanının önüne astığı pankartla müşterilerinin veresiye borcunun sıfırlandığını bildirmiş.
Veresiye defterini gizli hayırsever satın aldı

İlginç olay, Aydın’ın Nazilli ilçesinde meydana geldi. Şirinevler Mahallesi, 268 Sokak No 86’da bulunan Gökhan Market isimli iş yerinin sahibi, tanımadığı bir vatandaşın iş yerine gelerek 33 bin TL nakit verdiğini ve veresiye defterini satın aldığını belirtmiş.

Olayın önce bir kamera şakası veya başka bir şey olabileceğini düşünen market sahibi 38 yaşındaki Gökhan Semerci, 10 yıldır marketi işlettiğini ve ilk kez başına böyle bir olay geldiği için halen şaşkınlığını gizleyemediğini, hayırsever vatandaşı da hayatında ilk kez gördüğünü söylemiş.Hayırseverin akşamüzeri marketine geldiğini ve veresiye defterindeki toplam borcun ne kadar olduğunu öğrendikten sonra masaya 33 bin TL nakit para bırakarak defteri alıp gittiğini belirten market sahibi Gökhan Semerci, 33 bin TL’nin üzerinde bir veresiye çıktığını, geri kalanını da kendisinin sildiğini söylemiş.

Semerci’yi ziyaret eden Nazilli Bakkallar Odası Başkanı Fatih Astepe, ilginç olayın Osmanlı gelenekleri ile bağdaşması nedeniyle atadan kalma geleneklerin yaşatılması, hayırseverlikte alan elle veren elin birbirini tanımaması yönünde örnek bir olay olduğunu belirtmiş.

DTR Elektrik Kule Reklamı - Detay Altı
Yorum Yazın