TIC 600*160
  • Yerel

Bilgi Evleriyle aydınlık geleceğe

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, Bilge Nesil lise gurubu üyelerinin hayatlarının dönüm noktası olan üniversite tercihlerinde daha sağlıklı kararlar alabilmesi adına düzenlediği rehberlik gezilerinde bu ay İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi ziyaret edildi.
Bilgi Evleriyle aydınlık geleceğe
Kuruluş tarihi bakımından henüz "yeni" olsa da, dayandığı entelektüel birikim ve tecrübe açısından oldukça köklü bir kurum olan ve medeniyetimizin değerlerini özümseyen, bilim üreten, insanlığa hizmet eden, donanımlı, geleceği şekillendiren, erdemli, lider insanlar yetiştirmek amacıyla kurulan İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi kapılarını Bilgi Evi üyelerine açtı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi halkla ilişkiler uzmanı tarafından karşılanan üyelerimiz, öncelikle üniversite kampüsü içerisinde kısa bir tur attı. Böylece üyelerimiz İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nin geniş ve yeşillikler içerisindeki kampüs imkânlarını yerinde inceleme fırsatı yakaladı. Üniversite kütüphanesini de gezen üyelerimize, üniversitenin öğrencisi olmasalar da bu bölümden yararlanabilecekleri anlatıldı. Kütüphane içerisinde bulunan sayısız kitap ve kaynakla birlikte internet bağlantısı ile ihtiyaç duydukları bilgiye anında ulaşabilecekleri hatırlatıldı.

Daha sonra konferans salonuna alınan üyelerimize rehberlik uzmanı tarafından üniversitenin bölümleri ve imkânları hakkında bilgi aktarıldı. Ardından üyelerimiz merak ettikleri soruları rehberlik uzmanına yönelterek zihinlerindeki soru işaretlerine cevap aradılar. Her bir üyemize tek tek ve içtenlikle yanıt veren rehberlik uzmanı gerçekleştirdiği sunumun ardından verilen ikramla üyelerimizle vedalaştı.

Bilge Nesil üyelerimize mesleki yaşantının ilk adımı olan üniversitelerde, tercih edecekleri bölümleri yakından tanımalarını sağlarken, bu bölümlerin gelecekteki iş imkânlarını kaynağından öğrenmelerini böylece üniversiteli olma yolunda motivasyonlarını artırmayı amaçlayan Zeytinburnu Bilgi Evleri bir rehberlik gezisini daha böylece tamamladı.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın