TIC 600*160
  • Yerel

Cem Sultan Bedestenin'den 2 bin kişiye ücretsiz yemek

22 Mart'ta başlayan yardım kampanyası ile 2 Bin vatandaşımıza sıcak yemek ve 89 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisi temin edildi
Cem Sultan Bedestenin'den 2 bin kişiye ücretsiz yemek
İrfan Salcı - Cem Sultan Bedesteni işletme sahibi Barış Kılınçkıran, Koronavirüs salgını nedeniyle birinci derecede risk grubunda bulunan ve evlerinden dışarıya çıkamayan 60 yaş ve üzeri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için 22 Mart itibariyle ücretsiz yemek hizmetine başladıklarını ve şuana kadar yaklaşık 2 Bin vatandaşımızın evlerine Kastamonu Belediyesi'ne bağlı ekipler aracılığıyla ücretsiz yemek ulaştırıldığını duyurdu.

Ücretsiz yemek dışında yine ihtiyaç sahibi ailelere nakdi ve ayni yardımlarda da bulunan Cem Sultan Bedesteni, 22 Mart'tan bu tarafa 89 aileye gıda kolisi temin ederek, çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından başlatılan yardım kampanyalarına da nakit yardımında bulundu.

Kastamonu il merkezinde restoran olarak hizmet veren Cem Sultan Bedesteni, 22 Mart itibariyle 60 yaş ve üzeri ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak başlattı. Ücretsiz yemek kampanyasında şuana kadar yaklaşık 2 Bin vatandaşımıza ulaştı. Kastamonu Belediye Başkanlığı ile yapılan ortak çalışma neticesinde Cem Sultan Bedesteni mutfağında hazırlanan yemekler, belediye ekipleri tarafından teslim alınarak daha önceden adres ve sayıları tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslim ediliyor. Yardım kampanyasına ilişkin bir açıklama yapan Cem Sultan Bedesteni işletme sahibi Barış Kılınçkıran; "Şuanda ülke olarak çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Birlik, beraberlik ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde bizde elimizdeki imkanlar çerçevesinde bir yardım kampanyası başlattık. Bu karar kapsamında salgın nedeniyle birinci derecede risk grubunda bulunan ve bu süreçte evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi ailelerimizin evlerine ücretsiz olarak yemek gönderme kararı aldık. Bu kampanyada bizlere en büyük desteği vererek söz konusu yemek ve erzakları ihtiyaç sahibi ailelerin bizzat evlerine kadar götürme taahhüdü veren Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Op. Dr. Galip Vidinlioğlu ve ekibine de şahsım ve tüm Kastamonu halkı adına canı gönülden teşekkür ediyorum. 22 Mart tarihi itibariyle başlattığımız kampanyamız çerçevesinde şuana kadar yaklaşık 2 Bin vatandaşımıza hizmet vermenin gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yemek hizmetinin yanı sıra yine imkanlarımız çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelerimize gıda kolisi ve çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından başlatılan yardım kampanyalarına da nakdi destek verdik. Sürecin ne kadar devam edeceğini bilmiyoruz ancak bizler imkanlarımız el verdiği sürece bu yardımlara devam edeceğiz. Bu zorlu süreçten en az kayıpla kurtulmak adına tüm halkımızın hükumetimiz tarafından alınan karar ve tedbirlere harfiyen uymaları konusunda ricada bulunmak istiyorum. Evde Kal Türkiye, Evde Kal Kastamonu. Hayat eve sığar" şeklinde konuştu.

DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN

Kamuoyunda verilen bu yemek hizmeti karşılığında Kastamonu Belediyesi tarafından kendilerine ücret ödendiği konusunda dedikoduların dolaştığının altını çizen Barış Kılınçkıran; 'Cem Sultan Bedesteni olarak vermiş olduğumuz bu hizmet karşılığında kimseden bir kuruş para talep etmiyoruz. Kampanyamızı duyup bizlere teşekkür eden ve bu iyilik hareketine ortak olmak isteyen hayırseverlerimiz oluyor. Bu insanlardan da asla nakit para talep etmiyoruz. Hayırseverlerimiz bizlere malzeme konusunda zaman zaman destek oluyorlar. Aldığımız bu desteklerle de günlük yemek sayımızı her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Tekrar etmekte fayda var. Vatandaşlarımız kamuoyunda dolaşan Kastamonu Belediyesi ile bizim aramızda bir para alışverişi olduğu yönündeki asılsız dedikodulara asla itibar etmesinler. Bizim Kastamonu Belediye Başkanlığı ile tek anlaşmamız var, o da söz konusu yemeklerin belirlenen adreslere ulaştırılması konusunda. Bunun dışında hiç bir anlaşma, sözleşme yada ödeme söz konusu değildir. Böyle bir ortamda dahi bu dedikoduları ortaya atarak şahıs ve kurumları yıpratma çabası içinde olanları da Yüce Rabbime havale ediyorum' dedi.

TIC Detay Altı
Yorum Yazın