• Yerel

Çeyiz, ayrılığının nedenini açıkladı

Kastamonugücüspor ile yollarını ayıran Teknik Direktör Senem Çeyiz ayrılığın sebebini yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu.
Çeyiz, ayrılığının nedenini açıkladı
İrfan Salcı -

Kastamonugücüspor ile yollarını ayıran Teknik Direktör Senem Çeyiz, yaptığı yazlı açıklamada, gönüllü olarak yürütmekte olduğu antrenörlük görevinin, şahsının ve teknik ekibinin antrenörlük haklarını yazlı olarak resmileştirilmesi talebinin yönetim tarafından reddedilmesi neticesinde son bulduğunu belirtti.

Senem Çeyiz’in açıklaması şöyle: “Şahsımın ve teknik ekibimin antrenörlük haklarının yazlı olarak resmileştirilmesi talebimin yönetim kurulunca reddedilmesi neticesinde görevim son bulmuştur. Konuyu belki birçok açıdan bütünsel olarak değerlendirmek gerekirse, işinizin adı futbol olduğu zaman, antrenörlük çalışmalarınız sadece kulüplerde yöneticilik yapan bireyler tarafından değil, sokakta futbola ilgi duyan hemen hemen tüm bireyler tarafından da fazlaca bilinir, eleştirilir, müdahale edilebilir bir durumda maalesef. Bu gibi durumların, uzun vadeli sporcu gelişimi, hep konuşulan ama bir türlü eyleme dönüştürülmeyen alt yapı çalışmalarının önemi gibi konulara eğilmekten ziyade; kısa vadede emekten çok para harcayarak, matematiksel başarılar hedefleyen kulüplerde çok daha fazla yaşanmakta olduğu düşüncesindeyim. Bu durumun sürdürülebilir olmadığı günümüz spor ortamına bakıldığında gayet açıktır. Sonuç olarak sporcuların kulüp yöneticilerine ya da antrenörlere şöhret kazandıracak birer araç olarak görülmediği; aksine spor ortamının, sporcunun ilgili branştaki gelişiminin yanısıra karakter gelişimine de katkı sağlayacak bir araç olarak görüldüğü ve bu çerçevede etik değerlere bağlı sporcular yetiştirerek, başarı planlamalarının uzun vadeye yayılmasının gerekliliğinin bilincinde olan spor çalışanlarının sayısının artmasını dilerim.

Yorum Yazın