• Yerel

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan eski ilçe başkanlarına mektup!

'Yeni-eski diye bir şey yok!'
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan eski ilçe başkanlarına mektup!
İrfan Salcı -

AK Parti'de görev yapmış eski il başkanlarıyla sık sık bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski ilçe başkanlarına da mektup göndererek teşekkür etti.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından eski ilçe başkanlarına gönderilen teşekkür mektuplarını teslim etti. Mektupta Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçe başkanlarına fedakarca ve özverili bir şekilde çalışma yapan ilçe başkanlarına teşekkür ederek, "AK Parti'de yeni ve eski diye bir kavram yok, sadece görev değişikliği var” dedi.

‘Ah de Vefa’ buluşmaları kapsamında AK Parti  Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, parti binasında eski ilçe başkanları ile bir araya geldi. Başkan Ünlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski ilçe başkanlarına göndermiş olduğu mektupları kendilerine teslim etti.

Aylardır teşkilat buluşmaları ve alan çalışmaları kapsamında geçmişte partide kurucu ve yönetici olarak görev almış tüm isimlere tek tek ulaşan İl Başkanı Ünlü, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazdığı mektubun; teşkilatı, geçmiş, bugün ve gelecek çizgisinde birleştirerek büyük bir motivasyon yarattığını söyledi.

Tüm konuşmalarının temelinin birlik ve beraberlik olduğunu ifade eden AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti’nin vefanın adı, vefanın liderinin ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade etti.

“AK PARTİLİ OLMAK SADAKAT VE GÜVEN İSTER”

AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar geçen süreç içerisinde çok zorlu mücadelelerden geçtiğini anımsatan AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü: “18 yılı doldurduk. Şükürler olsun ki geriye dönüp baktığımızda her kesimin partimiz için büyük çabaları var. AK Parti’nin bugünlere gelmesinde ilçe başkanlarımızın emeği yadsınamaz. Biz eski ve yeni ayrımı yapmıyoruz. Önceki dönemlerde görev almış tüm partililerimiz bizim için değerli. 18 yıldan beri her seçimde bizim tüm mücadelelerimizde yanımızda oldular. Birçok zorluklardan geçtik. 2002 yılına baktığımızda muhtar dahi olamaz denilen durumlardan bugünlere geldik. Şer odaklarının tüm engellemelerine rağmen azimli, kararlı ve teşkilatlarımızın dik duruşları sayesinde yolumuza devam ediyoruz. AK Parti’de siyaset yapmak bir ayrıcalıktır. AK Parti bir siyasi hareket olmaktan ziyade bir dava hareketidir. AK Parti’de siyaset yapmak ancak ölünce biter” dedi.  

“BİZİM DAVAMIZIN İÇİNDE HİÇBİR ZAMAN KİŞİSEL SEBEPLER VE ÇIKARLAR BARINAMAZ”

Süreç içerisinde teşkilatlarda yolunu şaşıranların, davaya sırtını dönüp trenden inenlerin olduğun dikkat çeken Doğan Ünlü: “Onlara baktığımızda hepsi unutuldu gitti. Hem genelde hem de yerelde partimize kim ihanet ettiyse, kim yolunu şaşırdıysa isimleri siyaset arenasından birer birer silindi. Onun için AK Partili olmak sadakat ve güven istiyor. Fakat son seçimlerde istenmeyen durumlar yaşandı. Yaşananlara gerçekten çok üzüldük. Ufak tefek kişisel sebeplerden ötürü partimize farklı davrananlar oldu. Bizim siyasi anlayışımıza ters düşen durumlar yaşandı. Bizim davamızın içinde hiçbir zaman kişisel sebepler ve çıkarlar barınamaz. Partimiz bunları unutmadı ve unutmayacak. Seçimler gelip geçiyor. Makamlar da gelip geçiyor. Kişiler gelir geçer, baki olan davamızdır. Birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz artarak devam etsin” diye konuştu.

“KONGRE SÜRECİ BAŞLIYOR”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, kongre sürecinin 22 Şubat itibariyle başlayacağını belirtti. Kongrelerin hayırlı olmasını temenni eden Doğan Ünlü şöyle konuştu: “Bu süreci iyi bir şekilde bitirerek ayrılığa düşmeden tamamlamak istiyoruz. Birlikteliğimizi arttıracak, kapsayıcı ve bütünleyici bir anlayışla 2023 hedeflerinin çakıl taşlarınızı oluşturmak istiyoruz. İlçe başkanlarımızdan temennim kimseyi küstürmeden, kırmadan bütünleyici bir yapının içinde olsunlar.”

“Ülkemiz de zor günlerden geçiyor. Coğrafyamızın bize yüklediği sorumlulukları yerine getirirken çetin mücadelelerin de içinden geçiyoruz. Bir yandan güvenliğimizi sağlayacak askeri harekâtları sürdürürken bir yandan da savaş nedeniyle mağdur olanların yardımlarına koşmaya çalışıyoruz. Ayrıca AK Parti teşkilatları olarak Elazığ ve Malatya’da depremde mağdur olan vatandaşlarımız için kampanya başlattık.”

AK Parti Milletvekili Metin Çelik ise kuruluşundan bu güne kadar geçen süreçte partide görev alan herkese teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açtığı hizmet yolunda çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Metin Çelik: “2002 yılından bu tarafa bu mücadeleyi ortaya koyarken zaman zaman ayrı düştüğümüz noktalar da oldu. Belki o günün şartları içerisinde bazı kararları almamız gerekmiştir. Belki genel merkezimizin belli kararları alma zorunluluğu doğmuştur. Kimi arkadaşlarımız üzülmüş de olabilirler. Burası hepimizin evidir. Ama biz biliyoruz ki bu davanın her hangi bir noktasında bulunmuş arkadaşımızı dışarda bırakmayız. Hepimizin görevleri geçicidir. Ben 4 yıl il başkanlığı görevi yaptım. Kongrede görevimi devrettim. Bizim için asıl olan davadır, ülkemizin geleceğidir. Zor dönemlerden geçtik, geçmeye de devam ediyoruz. Belli zorlukları aşa aşa bugünlere kadar geldik. Ama bugün AK Parti öncesi dönemlere heveslenenler var. Vesayet dönemlerine heveslenenler var. Bunları görüyoruz. O dönemler artık geride kaldı. Artık millet kimi istiyorsa onu yönetime getiriyor. Bundan ötesi yok. Bu ülkede millet için her şeyin en iyisini ortaya koyan Recep Tayyip Erdoğan’dır. Tüm engellemelere rağmen milletimizin desteği, hükümetimizin politikaları sayesinde aşıyoruz. Bizim için hiçbir zaman yılgınlık yok ki olamaz da” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın