TIC 600*160
  • Yerel

Doğanyurt onu bir başka seviyor!

Genç yaşlardan beridir Doğanyurt’a adanmış bir ömür, Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya…
Doğanyurt onu bir başka seviyor!
Mücahit Ak -

6.114 nüfusu ile, tarihi ve doğal güzellikleri ile Kastamonu’nun küçük ve bir o kadar da şirin bir ilçesi Doğanyurt. İlçenin yüz ölçümü 272 kilometrekare olup kilometrekare başına düşen kişi sayısı 23’tür. Yani aslında küçük ama bir o kadar da büyük gönülleri barındıran bir ilçedir Doğanyurt!Doğanyurt’a adanmış bir ömür!
Özgeçmişi ve hayatı Doğanyurt olan Doğanyurt sevgisine sığdırılan bir ömür… Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya… Siyasete genç yaşta İl Genel Meclis Üyeliği ile başlayarak Kaya, 2 dönem İl Genel Meclis Üyeliği görevi yaptı. İlk olarak 1999 yılında Doğanyurt Belediye Başkanlığına seçilen Kaya, 2004 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 2004-2008 yılları arasında İstanbul'da yöneticilik yapan Kaya, 2009, 2014 ve 2019 mahalli seçimlerinde art arda Doğanyurt Belediye Başkanlığına seçildi.Gençlerin ağabeyi, ihtiyarların Ahmet evladı!
Belediye Başkanlığı’nda 17. yılına adım atan Başkan Ahmet Kaya, mütevazi yapısı ile dikkat çekiyor. Doğanyurt’un birçok kazanımında pay sahibi olan ve ilçeye değer katan Ahmet Kaya hem merkez de hem de köyler de hummalı çalışmalara imza atarak hizmetini sürdürüyor. Gençliğinin dikine gitmeyen Kaya, dürüstlüğü ile neredeyse çeyrek asırdır Doğanyurt’a hizmet ediyor.  Herkesin takdirini kazanan dürüst siyasetçi!
Nüfusun yoğun olduğu ilçelerde ya da illerde vatandaşlar genellikle partiye oy verirken, küçük yerlerde ise şahısların oy aldığı tüm araştırma şirketlerinin araştırmalarına yansıyan bir gerçek. Bu çerçevede değerlendirildiğinde 6 bin kişilik bir ilçe de 20 yıla yakın Belediye Başkanı seçilmekte gerçekten kelimelerle anlatılacak kadar kolay değil. Özellikle iktidarı muhalefeti herkesin takdirini kazanan Başkan Ahmet Kaya’nın sırrı ise sürekli kendini yenileyebilen yapısı…Bir gönül insanı olan Doğanyurt Belediye Başkanı Ahmet Kaya’ya başarılarının devamını diliyor, Doğanyurt halkına kucak dolusu sevgilerimizi iletiyoruz.

TIC Detay Altı
Yorum Yazın
  • Güzel dileklerinize çok teşekkür ediyorum
    Güzel dileklerinize çok teşekkür ediyorum
  • Güzel temennilerinize candan teşekkür ederim kıymetli abim
    Güzel temennilerinize candan teşekkür ederim kıymetli abim