• Yerel

Emirhan, Samsun’dan şampiyon döndü

Samsun’da düzenlenen “Gençler Kılıç Türkiye Şampiyonası” ve “Yıldızlar Epe Federasyonu Kupası’nda Kastamonulu eskrimcimiz Emirhan Çiftçi, Genç Erkekler Türkiye şampiyonu oldu.
Emirhan, Samsun’dan şampiyon döndü
İrfan Salcı -

Samsun, 21-22 Aralık’ta düzenlenen Gençler Kılıç Türkiye Şampiyonası ve Yıldızlar Epe Federasyon Kupası’nda Türkiye’nin 18 ilinden eskrimciyi pistlerde buluşturdu. Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu’nda düzenlenen Gençler Kılıç Türkiye Şampiyonası ve Yıldızlar Epe Federasyonu Kupası iki gün süren heyecan dolu karşılaşmaların ardından sona erdi. Kılıç ve epe branşlarında 209 genç ve yıldız eskrimciyi Samsun’da bir araya getiren organizasyonda; ‘genç kılıç’çılar Türkiye Şampiyonluğu için mücadele ederken; yıldız epeciler de federasyon kupasını almak için pistlerde tek döktü. Karşılaşmalar sonucunda dereceye giren sporcular kürsü mutluluğu yaşadı.  

  Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) 2019-2020 faaliyet takviminde yer alan Genç Erkekler ve Kadınlar Kılıç Türkiye Şampiyonası ve Yıldız Erkekler ve Kızlar Epe Federasyon Kupası’nda, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Mersin, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Zonguldak’ illerinden eskrimciler madalya ve kupa kazanmak için kıyasıya mücadele etti.
Yorum Yazın