• Yerel

Eşref Can son yolculuğuna uğurlandı

Kastamonu'nun sevilen simalarından, bir dönemin Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığını yapan, önceki dönem Kastamonu Belediyesi Belediye Başkan Vekili Eşref Can son yolculuğuna uğurlandı.
Eşref Can son yolculuğuna uğurlandı
İrfan Salcı -


Sivil Toplum Kuruluşları arasında bir dönem Kastamonu Elektrikçiler Odası ve KESOB başkanlığı görevlerinde bulunan, siyasette ise AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı, önceki dönem Kastamonu Belediye Meclis üyeliği ve Başkan Vekilliği yapan Eşref Can, yaklaşık 1,5 yıldır Ankara’da kanser tedavisi görüyordu. Tedavi kapsamında geçtiğimiz aylarda kendisine ilik nakli de yapılan Eşref Can, bugün Nasrullah Camii'nde öğle sonrası kılınan cenaze namazının ardından Kırcalar Köyündeki aile mezarlığına defnedildi.

Samimi, mütevazi ve beyefendi kimliği ile tanınan Eşref Can, cenaze namazında da tüm siyasi partileri bir araya getirdi.

“Cengiz Aygün’den Eşref Can'a taziye”

Vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirten Gün Medya Grup onursal Başkanı Cengiz Aygün; “Tanıyıp dost olmaktan onur duyduğum, dürüst, nazik ve beyefendi kişiliğinin yanı sıra gerçek bir memleket sevdalısı olarak akıllarda iz bırakan Kastamonu Belediyesi Eski Başkan Vekili Eşref Can’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim. Mekânın cennet olsun güzel insan” dedi.

 

Yorum Yazın