• Yerel

Fırat Çakıroğlu ölümünün 5. yılında anıldı

Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından Ege Üniversitesinde 5 yıl önce öğrenciler arasında çıkan kavgada öldürülen Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu için ölüm yıl dönümünde anma törenleri düzenlendi.
Fırat Çakıroğlu ölümünün 5. yılında anıldı
İrfan Salcı -

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma törenine katılım oldukça yoğun oldu.

Ege Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversite sorumlusu Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun 5'inci ölüm yıl dönümü nedeni ile Kastamonu Ülkü Ocakları İl Başkanlığı tarafından anma etkinliği düzenlendi. Kastamonu Üniversitesi Yerleşkesi içerisinde yapmayı planlayan ancak üniversite yönetiminden gerekli izni alamayan ülkücüler Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

Cumhuriyet Meydan’ında düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin, Ülkü Ocakları üyeleri ve partililer katıldı.

Grup adına açıklamalarda bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı Haluk Yakar, ülkücü hareketin şehitler kervanı olduğunu söyledi.

4 Ocak 1968'de hayatını kaybeden Ruhi Kılıçkıran ile başlayan, binlercesiyle devam ettikten sonra 20 Şubat 2015 tarihinde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun hayatını kaybettiğini anımsatan Haluk Yakar:

“Başta rahmetli şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlu olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle, özlemle yâd ediyorum. Bu mücadeleyi 20 kişi kalsak da 30 kişi kalsak da yürüteceğiz Allah'ın izniyle." diyordu Fırat Yılmaz Çakıroğlu. 24 yaşında Ege Üniversitesi Tarih bölümü son sınıf öğrencisiyken, o dönem fakültelerde yuvalanan hain teröristlerin kör bıçaklarının hedefi olmadan evvel. Türk Milliyetçililerinin - Ülkücülerin 80 öncesinde ve 80 sonrasında vatanın ve devletin bölünmez bütünlüğünü sağlamak adına verdiği mücadelenin, 5 bin 500 şehidin, On binlerce zulüm gören ağabeylerinin ardından Şehitler kervanına katıldı. 20 Şubat 2015 günü fakülte kantininde pkk sempatizanı teröristlerin hain saldırısı sonucu yaralanan Fırat Yılmaz Çakıroğlu 45 dakika sonra gelen ambulansın geç kalmış müdahalesi sonucu, ardında gözü yaşlı bir anne, vakar duruşlu bir baba ve binlerce ülküdaşını bırakarak gözlerini hayata yumdu. Biz de milletimiz, vatanımız, bayrağımız adına şehadete hazır olan insanlarız çünkü vatanımız, milletimiz, devletimiz her şeyimizden önde gelir; canımız da başımız da feda olsun. Camiamızın, milliyetçi ülkücü hareketin, büyük Türk milletinin tekraren başı sağ olsun. Şehidimizin emanetleri namusumuzdur. Bizim bu millet adına sonuna kadar her türlü mücadeleyi kararlılıkla devam ettireceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Yorum Yazın