• Yerel

GMG Kastamonuspor’dan Federasyonun kararına tepki

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Aygün, “ Eğer liglerin bu şekilde tescil edileceği açıklanırsa hukuki olarak bütün yolları deneyeceğiz. Kastamonuspor’un hiçbir hakkını yedirmeyeceğiz.“ dedi.
GMG Kastamonuspor’dan Federasyonun kararına tepki
İrfan Salcı - Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmamasına karar verdi. Karar bazı kulüpler tarafından memnuniyetle karşılanırken GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Aygün, 1 yıllık emeklerinin heba edilmesine müsaade etmeyeceklerini belirterek hukuki yollara başvuracaklarını vurguladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen TFF 2. Lig, TFF 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerin oynatılmamasını kararlaştırdı.

Federasyondan yapılan açıklamada, kulüplerin liglerin oynanmamasını talep edip, tescil konusunu TFF Yönetim Kurulu'na bıraktığı belirtilerek, "Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynatılmamasına karar vermiştir. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz." ifadeleri kullanıldı.

TFF’nin almış olduğu son kararı desteklemediklerini ifade eden GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Aygün, kendileri gibi diğer kulüp başkanlarının da kararı desteklemediklerini öğrendiklerini söyledi.

Adil olan şeyin Play-Off oynamak olduğunun altını çizen GMG Kastamonuspor Kulüp Başkanı Enes Aygün: Hiçbir şey belli değil. Burada bir nabız yoklama olduğunu görüyoruz. TFF bunları bırakarak acilen adil bir karar alıp onun planını ve programını bize sunmalıdır. Bizim de bir hazırlığımız var. Ben takımımı 20 günden beri topladım ve takımımla beraberim. Günde çift idman yaparak çalışıyoruz. Bunların bir karşılığı olmalı, emeklerimizin bir karşılığı olmalı” dedi.

Konunun buralara kadar gelmesinin en önemli sebebinin alt liglere çok fazla önem verilmemesi olduğunu ifade eden Başkan Enes Aygün: “Bir müteahhit binanın temelini sağlam atarsa bina dayanıklı olur. Türk futbolunun temeli alt liglerdir. İnşallah Türkiye Futbol Federasyonu en doğru ve en adil kararı verecektir. Eğer liglerin bu şekilde tescil edileceği açıklanırsa hukuki olarak bütün yolları deneyeceğiz. Kastamonuspor’un hiçbir hakkını yedirmeyeceğiz. Biz 1 senedir bunun için çabalıyoruz ve ligin sonu gelmiş. Artık gerçekten başarıyı istiyoruz. Şampiyonluğu istiyoruz. Biz adil olmayı istiyoruz” diye konuştu.

Gelecek sezon için federasyonun mutlaka bir plan ve programının olduğunu tahmin ettiklerini belirten Aygün: “Benim yeni bir takım kurup yenden kampa hazırlamam süre alacaktır. Bunlarla ilgili umarım çok iyi bir plan ve program yapıyorlardır. Çünkü zamanımız çok az kaldı. En kötü karar kararsızlıktan iyidir. Bu saatten sonra hızlı bir şekilde doğru bir karar verilip her şeyi şeffaflıkla söyleyip kararın verilmesini bekliyoruz. Bizim beklediğimiz budur. Bu sezonu iyi bir şekilde bitirip gelecek sezon için plan yapmak istiyoruz. Üst lige çıkarsak farklı, bu ligde kalırsak başka bir plan yapmak istiyoruz. Yolumuza bakmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

12 Haziran’da diğer liglerin olduğu gibi kendi liglerinin de başlayacağı yönünde haber beklediklerini anımsatan Teknik Direktör Ahmet Yıldırım: “Maalesef ikinci liglerde oluşan sağlık sorunlarından dolayı liglerin başlama süresi uzatıldı. Bana göre önce burada yanlış yapıldı. Bu sadece federasyonun değil kulüpler birliğinin de aldığı bir karardır. Akabinde bizim liglerin 18 Temmuzda başlayacağı söylendi. Biz de 12 Haziranda toplandık. Bir aydan beri çalışıyoruz. Liglerin oynatılması ciddi sıkıntı olabilirdi. Puan farkı vardı 5’nci ve 6’ncı arasında. Ligler oynansaydı bizim de şampiyonluk şansımız var. Bandırmaspor ile 7, Ankara Demirspor ile de 4 puan fark vardı.  Akabinde biz sadece play-oof oynanacak diye hazırlanıyorduk. Ama alınan kararda liglerin tescil edilmesi bizi son derece üzdü. Sezon başından beri emek veren hem biz hem personel hem de futbolcularımızın alın teri hiçe sayılmaya çalışılıyor” dedi.

Son alınan karar göre Play-Off’un oynatılacağını düşündüklerini kaydeden Yıldırım şöyle konuştu:

“Çünkü federasyonun kimsenin hakkını yemeyen, saha içesinde mücadele eden, saha içinde kazananın hakkını yemeyen bir TFF bekliyoruz. Sezon başından beri hem maddi olarak hem de manevi olarak yaşadığımız sıkıntıları Play-Off oynayarak orada elensek de kazansak da böyle bir hakkaniyet olmasını bekliyoruz. Ne olursa olsun federasyon tek başına ön yargılı bir karar veremez.  Fevri karar veremez. Play-Off oynatıldığında hak edenin kazandığı bir ortam hazırlaması gerekiyor. Biz de bu yönde haber bekliyoruz. Bu yönde karar bekliyoruz. İnşallah olur.”

Takım Kaptanı Faruk Öcal ise alınan karar ile ilgili ise şunları kaydetti:

“Yaklaşık 20 gündür antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Virüs salgını yüzünden 3 ay ara vermiştik. 20 gündür çift antrenman yaparak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Ama bir karar veriyorlar verdikleri karar göre hareket ediyoruz. Ama sonra başka karar veriyorlar. Bu sefer ona göre hareket ediyoruz. Sabah akşam 30-35 derece sıcaklıkta antrenman yapıyoruz. Şimdi de ligleri tescil ettiklerini söylüyorlar. Biz sabah akşam emek veriyoruz. 1 senedir verdiğimiz emekler var. Çabalıyoruz. Şehrin hayalleri, bizim emeklerimiz bir anda heba oldu. Bizler liglerin sağlıklı bir şekilde bitmesini bekliyoruz. Emekler hiçe sayılmaz.”
Yorum Yazın
  • Mihsan ak
    Baska haklı ama ligler oynamasın buradan Necati reise sesleniyorum alamasın Kastamonu çıkıcak