• Yerel

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, 'Kamp iyi geçiyor'

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Antalya kampında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, 'Kamp iyi geçiyor'
İrfan Salcı -

Antalya kampının iyi geçirildiğini ve burada hazırlıklara yoğun bir şekilde çalışarak devam edildiğini belirten Yıldırım, transfer ve takım oyunu hakkında bilgiler verdi.

“4 nokta transfer”

Transfer tahtasının açılması durumunda 4 nokta transfer düşündüğünü belirten Yıldırım, “Mevcut kadromuz bizi son derece mutlu etti. Transfer tahtamız açılırsa 4 tane nokta atışı, yani saha içerisinde ve antrenmanlarda rekabeti artırmak adına bu ligin ilgi gören kaliteli oyuncularını arıyoruz. Santrafor, bir tane kenar, iki tane orta saha, yahut bir tane orta saha bir tane defans alabilirsek bizi mutlu eder diye düşünüyorum” dedi.

“Oyunda sistem değişikliği takım oyuncularına bağlı”

Takım oyuncularının yapılan antrenmanlarda verdiği tepkiye göre sistem değişikliği düşünülebileceğini ancak şu anda böyle bir planının olmadığını belirten Yıldırım; “İkinci yarı çok daha farkı, çok daha zor şartlarda, saha içerisinde agresifliğin, mücadelenin üst düzey olacağı bir ikinci yarı geçireceğimiz için oyuncuları buna göre hazırlıyoruz. Sistem değişikliğini oyuncu toplulukları transfer tahtası da açılırsa ve buna olumlu anlamda tepki verirse tabi ki değiştirebiliriz. Benim en çok oynatmak istediğim sistem, çift forvet yani 4-4-2, baklava dilimi veya normal 4-4-2 sistemi. Eğer uygun olursa, oyuncular bu pozisyonda istediklerimizi verirse en sevdiğim sistem” dedi.

 

Taraftarlara da mesaj veren Yıldırım; “Taraftarlarımıza biz inanıyoruz. Hep aynı şeyleri tekrar ediyoruz ama gönül vermiş insanlar dışında çok büyük bir katkısı yok. Gönül bağı bizim için yeterli ama stadı doldurma anlamında yetersiz. Sadece bu desteği verirlerse bize çok daha ekstra katkı yapacak diye düşünüyorum, beklentim böyle” dedi.

Yorum Yazın