alexa verify

İl Özel İdaresinde Hizmet İçi Eğitim Başladı

İl Özel İdaresinde Hizmet İçi Eğitim Başladı
Giriş Tarihi: 17.04.2019 14:24 Güncelleme Tarihi: 17.04.2019 14:35 0

Genel Sekreter Karahasan’dan seminerde ilk ders 'Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır'.

Haber: -
Kastamonu Valilik makamının onayı ile İl Özel İdaresi tarafından merkez ve ilçelerde görev yapan işçi sınıfı personellerine yönelik 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında hizmet içi eğitim semineri verilmeye başlandı.

İl Özel İdaresi Atölye lokalinde başlayan seminerin ilk gününde, Yol İş 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcıları Halil İbrahim Sanık, Nida Sinsi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Yasemin Kethüda, Jandarma Trafik uzmanı Başçavuş Cesur Yurtoğlu, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Tuğrul Alp Akdemir, Destek Hizm. Müdürü Osman Yıldız ile kurumda çalışan şoförler katıldı.Seminerin açılışında İl Özel İdaresi Genel Sekr. Yardımcısı H.İbrahim Sanık Hizmet içi eğitimin amacı ve konuları hakkında genel bir bilgi verdikten sonra sözü Yol İş 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün’e verdi.

Yol İş Sendikası 2 No’lu Şube Başkanı Sadık Düzgün yaptığı kısa konuşmada; İş yerimizde daha önce bu eğitim çalışmaları genel olarak filo halinde alınan makinelerin kullanım ve bakımları ile ilgili olarak verilmekteydi. Sendikamız aracılığı ile işçi sağlığı, iş güvenliği ve işçi hakları konusunda da zaman zaman eğitimler verildi. Son zamanlarda eksikliği duyulan bu konularda eğitim seminerini düzenleyen başta Genel Sekreterimiz olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyor çalışma arkadaşlarımıza faydalı olmasını diliyorum dedi.

Genel Sekreter T.Zafer Karahasan’da seminerin açılış konuşmasına, Bizim bütün seminerlerimizin amacı kurumun daha iyi bir kurumsal yapıya kavuşturulmasıdır. Kuralların, kaidelerin, kanunların eşit şekilde uygulandığı devletin işlerinin hiçbir ayrım gözetmeksizin daha fazla hizmeti, daha ekonomik bir şekilde vatandaşımıza ulaştırmaktır. Diyerek başladı.

10 yıllık süre içinde ilk olarak kurumda çeşitli kuruluşlardan gelen gurupları, İl Özel İdaresi çatısı altında birleştirmek ve kurumsal bir kimlik kazandırmak için çalışmalar yaptığını ve şimdi gelinen süreçte kurumsallaşmanın büyük ölçüde tamamlandığını görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Genel Sekreter Karahasan ilk günün eğitimi için gelen İş Makinesi Şoförlerine hitap ederken geçmişten gelen tecrübelerini de paylaşarak; Biz bir aileyiz her ailede farklı görüşte yetenekte düşüncede kişiler olabilir. Özel hayatın ya da mesai saatleri dışındaki hayatınız sizindir. Ancak iş yerimizin saygınlığını tüm aile bireyleri olarak korumak zorundayız.

Kurum içinde çalışma ve uyumlu verimli çalışmada en önemli kriterin “Liyakat ve sadakat” olduğunun altını çizen Genel Sekreter, hiç kimsenin hiç kimseye baskı, zorlama gibi yapmaya hakkı da yetkisi de yoktur. Görevini yapan herkesin tüm haklarının arkasında olduğunu söyleyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözünü hatırlattı.
“Vatanını en çok seven, işini en iyi yapandır.”
 
Bu eğitimin kurumsal yapının güçlendirilmesinin yanı sıra işçi sağlığı ve iş güvenliği başta olmak üzere temel yapıda bilgiler verileceğini, bu konularda kurum dışından gelerek katkıda bulunan öğretici kişilere teşekkür ederek seminere gelen personelin bu eğitim süresince en iyi şekilde bilgilenmelerini istedi.

Konuşmasının sonunda tüm katılımcılara ve emeği geçen kurum çalışanlarına katılımcılara teşekkür ederek bu seminerlerin ihtiyaç duyulan konularda yineleneceğini söyledi.

Seminer, teknik konularda ilgili uzman kişilerin sunumuyla devam etti.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90