TIC 600*160
  • Yerel

İsrafsız iftar sofrası yeniden açılıyor

İHH İnsanı Yardım Vakfı Kastamonu Şubesi'nin geçtiğimiz yıl açtığı 'israfsız iftar sofrası' bu yıl da açılacak
İsrafsız iftar sofrası yeniden açılıyor
İrfan Salcı -
Tüm dünyada faaliyet gösteren IHH İnsani Yardım Kuruluşu geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da her akşam, dul, yetim ve öksüzler ağırlıklı olmak üzere, gerçekten mağdur, muhtaç ve verilen ikramın kırıntısını bile israf etmeyen 150 kişilik bir gruba iftar vereceğini duyurdu.
 
Sitemize açıklamalarda bulunan IHH Kastamonu Şube Başkanı Avukat Mücahit Dağdelenoğlu;
"IHH ailesi olarak bizler dünyanın her köşesinde, ülkemizde ve şehrimiz Kastamonu'da özellikle dul, yetim ve öksüzler başta olmak üzere; din, dil, ırk, renk, siyasi görüş vb hiç bir ayrım gözetmeksizin mağdur insanlara yardım etmeyi, haklarını savunmayı ilke edinmiş bir kuruluşuz. 
 
Yedi gün, yirmidört saat, dört mevsim tüm imkanlarımızı sonuna kadar zorlayarak insani yardım faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bağışçılarımızın bize olan güvenlerini asla boşa çıkartmadan, bize emanet edilen bağışları ehline, vaktinde ulaştırmak adına tüm imkanlarımızı zorluyoruz. 
 
Mübarek Ramazan ayı geldiğinde insanlarımızın yardım arzuları bir kat daha artıyor. Hatta pek çok insanımız sadaka ve zekatlarını vermek için, sevabının yüzlerce misliyle katlanacağı düşüncesiyle Ramazan ayını bekliyorlar.
Dul, yetim, garip, mağdur, muhtaç insanlarımızın hayır beklentileri de bu ayda daha çok artıyor. Dolayısıyla bizim de sorumluluğumuz artıyor. Sadaka ve zekat dağıtımı yanında gıda paketleri ve diğer ihtiyaç malzemeleri dağıtımımız aralıksız sürüyor. Bunlara ilave olarak geçtiğimiz yıl 'israfsız iftar sofrası' adıyla, her akşam sayıları 150'yi bulan dul, yetim ve öksüzlere iftar verdik. Ve gerçekten bu sofralarda israfın olmadığını gördük. Artan yemek olursa sahur için gelenlere dağıttık. Tabaklarda yemek artığı olmadığını gördük. Tabaklardaki yemek artıklarını bile toplayıp evine götürmek isteyen insanlar, mülteci aileler gördük. Verilen hayrın kırıntısının bile boşa gitmediği bu sofralar, oralarda şahit olduklarımız bizi  hem çok üzdü hem de çok mutlu etti. Bu yüzden bu sene de kurmayı çok istedik. Ve bu sofrayı yeniden kurmak  için tüm hazırlıklarımızı yaptık, yapıyoruz. 
 
Bütün bu hayır hizmetler, hayırsever halkımızın yardımlarıyla oldu, oluyor. Bu sene de hayırsever halkımızın destekleriyle bu işin üstesinden geleceğimizi umuyor, halkımızın yardım ve desteklerini bekliyoruz. Az veya çok bu sofraya katkı vermek isteyen vatandaşlarımızı bürolarımıza bekliyoruz. Ramazanın tüm alemi İslama, ülkemize, şehrimize hayır, huzur, barış getirmesini, savaşların, zulümlerin, yoklukların, hukuksuzlukların bir an önce son bulmasını diliyorum" dedi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın