TIC 600*160
  • Yerel

KASİAD Genel Merkez Genel Sekreteri Cemal Şenol’dan Uğurlu Hastanesi açıklaması

Kastamonu camiamızın bildiği üzere Daday Ballıdağ ve Merkez Uğurlu hastanemiz açılamamış ve atıl vaziyette bulunmaktadır.
KASİAD Genel Merkez Genel Sekreteri Cemal Şenol’dan Uğurlu Hastanesi açıklaması
İrfan Salcı - KASİAD Genel Merkez Genel Sekreteri Cemal Şenol Özel Uğurlu Hastanesi hakkında açıklamalarda bulundu. Milli servet olarak gördüğümüz bu atıl vaziyetteki hastanelerimizi memleket ve ülke ekonomisine bir an önce kazandırmalıyız diyen Cemal Şenol şu açıklamalarda bulundu;
 
“Kastamonu camiamızın bildiği üzere Daday Ballıdağ ve Merkez Uğurlu hastanemiz açılamamış ve atıl vaziyette bulunmaktadır.
Bu durumdan Valiliğimiz başta olmak üzere, Yerel ve Genel aktörlerimiz, İş dünyamız ve STK temsilcilerimizle hep birlikte sorumlu olduğumuzu düşünüyorum.

Kastamonu Belediye Başkanımız Sayın Rahmi Galip Vidinlioglu'nun her iki hastanemizin açılabilmesi için yoğun bir çaba içinde olduğunu görüyoruz.

Bizi de bu konuda arayan soran birçok hemşehrimiz görüş ve düşüncelerimizi sormaktadır.

Geçmişte memleketimize havalimanı gelmesi için dönemin valisi merhum Mustafa Kara önderliğinde Kas-Der ve KATSO başta olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımız arasında konsorsiyum sağlanarak başarıya ulaşılmıştır.

Hastanelerimizle de ilgili aynı konsorsiyumun bu dönemde de yürütülerek Sağlık Bakanlığımızca olayın araştırılmasına öncelik verilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.
Milli servet olarak gördüğümüz bu atıl vaziyetteki hastanelerimizi memleket ve ülke ekonomisine bir an önce kazandırmalıyız. Bu süreçte herkes üstüne düşen görevi alarak, takipcisi olacağı bir döneme girelim isterim.
Sizlerden ricam düşünce ve yorumlarınızın Kastamonu'ya fayda sağlayacak şekilde siyaset üstü yapılmasıdır .
Saygılar ve selamlar.”
TIC Detay Altı
Yorum Yazın