• Yerel

Kastamonu’da vaka sayıları

Kastamonu’da Koronavirüs sebebiyle 3 kişi yoğun bakımda…
Kastamonu’da vaka sayıları
İrfan Salcı - Normalleşme sürecine geçilmesiyle alışveriş merkezleri, işyerlerine dönüş, şehirlerarası seyahat kısıtlamasının kaldırılması gibi adımlar, toplum içinde de hareketliliğin artmasına ve korona vakalarının tırmanışa geçmesine neden oldu.

Kastamonu’da zaman zaman il dışından gelen vatandaşların ve Kastamonu’da ikamet eden kişilerin rehaveti sebebiyle artan vaka sayılarının önüne Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğünün yaptığı çalışmalar geçmeyi başarıyor.

Kastamonu’da zaman zaman bölgesel vaka sayıları artış gösterse de, alınan önlemler sayesinde yaşanan artış kontrol altına alındı.
Aldığımız bilgilere göre, Kastamonu Devlet Hastanesinde toplam pozitif vaka sayısı 39, yoğun bakımda yatan hasta sayısı 3 ve bu 3 kişiden ikisi entube.
23.06.2020 Salı günü yapılan 188 testten 3 pozitif vaka çıkarken, 24.06.2020 Çarşamba günü yapılan 94 testten hiç pozitif vaka görülmedi.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) çok hızlı yayılan ve sinsi bir virüs olması sebebiyle vatandaşların alınan bütün önlemlere uyması gerekmekte.
Yorum Yazın