• Yerel

Kastamonu OSB’ye dev yatırım

Kastamonu OSB ve Bim birleşik mağazaları protokol imzaladı.
Kastamonu OSB’ye dev yatırım
İrfan Salcı - Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Başkanlığında yapılan ve OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ticaret Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bölge Müdürü’nün katıldığı toplantıda, Kastamonu Organize Sanayi Bölgesinde 20.000 m2 ye aşkın yatırım için OSB Yönetimi ve BİM Birleşikler Mağazalar A.Ş. arasında sözleşme imzalandı.
 
BİM A.Ş nin yapmayı planladığı yatırımda istihdamının %70’i bölge halkından sağlanacak.
Bir yıldan kısa sürede tamamlanması planlanan yatırım için başlangıç tarihinin Temmuz 2019 olduğu bildirilirken, önümüzdeki yılın ikinci çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyor. Yatırımın Kastamonu’ya ekonomik olarak ve istihdam anlamında önemli katkıları olacağını belirten OSB Yönetimi, yatırımın Kastamonu ve BİM A.Ş. için hayırlara vesile olmasını temennisinde bulundu.
            Türkiye genelinde 23 OSB de yer alan BİM A.Ş. nin yaptığı yatırımların beraberinde çok sayıda KOBİ’yi de sanayiye kazandırdığını belirten OSB Yönetimi: “24. OSB yatırımını Kastamonu OSB’de gerçekleştirmeyi planlayan firmaya ürün tedarik eden KOBİ’lerin de İlimize yatırım yapabilmeleri adına vakit kaybetmeden çalışmalara başladı” açıklamasında bulunuldu..
Yorum Yazın