• Yerel

Katil Kavşak yine can alıyordu

Düğünden dönen aile 50 metrelik uçuruma yuvarlandı: 2 yaralı Otomobil sürücüsü kendisini değil ablasını düşündü
Katil Kavşak yine can alıyordu
İrfan Salcı - Kastamonu’da akrabalarının düğününden Karabük’e seyir halinde olan otomobil 50 metrelik uçurumdan yuvarlandı. Kazada 1’i ağır 2 kişi yaralandı. Kazada ayağı kırılan ablasını araç içerisinden çıkaran sürücü, polis ve sağlık görevlilerine öncelikle ablasına müdahalede bulunmalarını istedi.

Kaza Kastamonu İstanbul karayolu Kurubenzinlik Kavşağı’nda meydana geldi. Alınan bilgiye göre Taşköprü ilçesinde akrabalarının düğününe katılan Kemal Günen idaresindeki 78 AAG 574 plakalı otomobil dönüş yolunda sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu 50 metrelik uçuruma yuvarlandı.  Kazada Kemal Günen ile ablası Ayşe Akkaya yaralandı.

Ters dönen otomobilden kendi imkânları ile çıkan sürücü Kemal Günen, kaza sonrası ayağı kırılan ve ağır yaralanan ablası Ayşe Akkaya’yı da otomobilden kendi imkanları ile çıkararak telefonla yardım istedi.

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri ile sağlık görevlileri ortamın da karanlık olması nedeniyle uzun süre kaza yapan aracı aradı. Arama faaliyetlerine çevreden geçen diğer sürücüler de destek verdi. Sürücünün gelen seslere tepki vermesi üzerine ekipler yaralılara ulaştı.

Sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi yaparken yaralıların ambülansa taşınması için çevredeki vatandaşlardan ve gazetecilerden yardım istendi.

Uzun uğraşlar sonucunda ambülansa taşınan yaralılar tedavi için Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Uçuruma yuvarlanan otomobil vinç yardımıyla kaldırılırken kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
Yorum Yazın