TIC 600*160
  • Yerel

KGC Kadın Komitesi’nin kalem kampanyasına ilk destek belediyeden

Kadınların sosyal paylaşımlarının artmasını ve birliktelik duygusunu güçlendirmesini hedefleyerek kurulan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Kadın Komitesi’nin, “Bir kalemle çocuklara umut ol” kalem kampanyasına ilk destek Kastamonu Belediyesi’ndeki kadınlardan geldi.
KGC Kadın Komitesi’nin kalem kampanyasına ilk destek belediyeden
İrfan Salcı - Kadınların sosyal paylaşımlarının artmasını ve birliktelik duygusunu güçlendirmesini hedefleyerek kurulan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Kadın Komitesi’nin, “Bir kalemle çocuklara umut ol” kalem kampanyasına ilk destek Kastamonu Belediyesi’ndeki kadınlardan geldi.

Belediye çalışanlardan Sebahat Sarıcı tarafından KGC Kadın Komitesi Başkanı Tuğçe Yerdelen, Komite Gönüllüleri Feray Yanık ve Dilek İğdirli’ye teslim edilen kurşun kalem, boya kalemi ve rengarenk kalemler ihtiyaç sahibi çocuklara umut olacak.

YERDELEN: BİR KALEM ÇOCUĞUN DÜNYASINI DEĞİŞTİREBİLİR

Başladığı günden bugüne geniş yankı uyandıran “Bir kalemle çocuklara umut ol” kalem kampanyasına destek olan Kastamonu Belediyesi’ndeki görevli kadınlara teşekkür eden Kadın Komitesi Başkanı Tuğçe Yerdelen, “Belediyenin hanım çalışanlarının duyarlılığı bizleri çok memnun etti. Kalem kampanyamıza ilk desteğin Kastamonu Belediye’sinden gelmesi çok anlamlı. Toplanılan kalemlerle çocuklarımıza umut olacağız. Bu kampanyayı başlatırken okumak isteyen ancak imkansızlıklardan okuyamayan çocukları düşündük. Bir kalem deyip geçmemek gerekiyor. Alınan bir kalem, bir çocuğun dünyasını değiştirebilir. Tek gayemiz ihtiyaç sahibi bir çocuğun yüzünde tebessüm olabilmek. Kalem kampanyamıza destek olan belediyenin hanım çalışanlarına teşekkür ederken, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu’na minnetlerimizi sunuyoruz” dedi.

YANIK: ÇOCUKLARA UMUT OLMAK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Komite Gönüllülerinden Feray Yanık ise, “Kadın Komitesi kurulurken ses getiren bir kampanya ile adını duyurdu. Çocuklara umut olmak için yola çıktık. Kampanyamıza desteklerini esirgemeyen tüm duyarlı insanlara gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İĞDİRLİ: KALEMLERİ DAĞITARAK ÇOCUKLARA IŞIK OLACAĞIZ

Komite Gönüllülerinden Dilek İğdirli’de kalem kampanyasına gerek telefonla, gerek bizzat gelerek destek olunduğunu ifade etti. İğdirli, “Tüm hemşerilerimizi ‘Bir kalemle çocuklara umut ol’ kampanyasına davet ediyorum. Kurşun kalem, kuru kalem ve boya kalemleri olmak üzere toplayacağımız kalemleri dağıtarak çocuklara ışık olacağız” şeklinde konuştu. 
TIC Detay Altı
Yorum Yazın