alexa verify

​Klavye imtihanında başarılı olan katipler ödüllendirildi

​Klavye imtihanında başarılı olan katipler ödüllendirildi
Giriş Tarihi: 09.03.2018 19:13 2050 Okunma 0

Bursa'da Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nce açılan imtihanda 150 ve üzerinde kelime yazarak başarılı olan katipler ödüllendirildi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Adalet Bakanlığı, mahkemeler ile icra dairelerinde görev yapan zabıt katiplerinin klavye kullanımını belirlemek için çalışan personeli imtihana tabi tuttu.

Yurt genelinde yapılan sınav Bursa'da da ekim ayında yapıldı. Adliye Sarayı'nda, Bursa ve ilçelerindeki mahkemeler ile icra dairelerinde görev yapan 851 zabıt katibi, uygulamalı klavye sınavına alındı. Bu sınavda 3 dakikada 150 ve üzerinde kelime yazarak başarılı olan zabıt katipler, Bursa Adliyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle Adalet Bakanlığı’nın gönderdiği tebrik belgeleri ve Cumhuriyet Başsavcılığı’nca da birer kalemle ödüllendirildi.

Törene Bursa Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ali Rıza Bir, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve Adalet Komisyonu Üyesi Bursa 1. Ticaret Mahkemesi Başkanı Ömer Gülmüş katıldı. Komisyon Başkanı Ali Rıza Bir ile Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, klavye de gösterdikleri başarılarından dolayı zabıt katiplerini tebrik ettiler. Daha sonra 85 memura sırayla ödülleri verildi. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90