alexa verify

"Suyun Ötesinde Mozaik ve Çini Sergisi" Büyükada'da açıldı

Suyun Ötesinde Mozaik ve Çini Sergisi Büyükadada açıldı
Giriş Tarihi: 28.05.2019 22:49 0

Abanalı sanatçının "Suyun Ötesinde Mozaik ve Çini Sergisi" Büyükada'da açıldı

Haber: -
Cam ve mozaik sanatçısı Deniz Abana ve arkadaşlarının "Suyun Ötesinde Mozaik ve Çini Sergisi" İstanbul Büyükada'da sanatseverlerle buluştu.
 
Düş Bahçeleri Sanat Atölyesi'nin mozaik ve çini sanatçıları Deniz Abana, Hayriye Özcan ve Faruk Kırlı'nın toprak ve camın binlerce yıllık sırla olan serüvenini yansıtan eserlerin yer aldığı sergi, sanatseverlerden büyük ilgi gördü. Serginin girişinde ise ziyaretçileri Deniz Abana'nın hazırladığı Abana'daki Hacıveli kayalıklarının mozaiği karşılıyor.
 
Sergi, 31 Mayıs Cuma gününe kadar Adalar Kültür Derneği'nde gezilebilecek.
 
İmzasını taşıyan 8 eserle sergide yer alan Deniz Abana, yaptığı açıklamada, 15 yıldır cam ve mozaik sanatıyla ilgilendiğini söyledi.
 
50'nin üzerinde çalışmanın yer aldığı sergiyi ziyaretçilerin büyük ilgiyle gezdiğini anlatan Abana, "Büyük emeklerin ürünü olan eserlerimizi sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ziyaretçilerden aldığımız dönüşler çok olumlu, önümüzdeki süreçte farklı eserlere imza atarak sergimizin kapsamını genişletmek ve sanat camiasına sunmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90