TIC 600*160
  • Yerel

Tosya Belediyesi'nden ilçe halkına ve esnafa destek

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde Tosya Halkını ve Esnafın sıkıntılarını giderecek ve destek olacak müjde Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil'den geldi.
Tosya Belediyesi'nden ilçe halkına ve esnafa destek
TOSYAHABER/Sedat Ağacıkloğlu - Başkan Kavaklıgil, 1 Nisan itibari ile su faturalarının 3 ay erteleneceğini, ertelenen faturalardan gecikme zammı alınmayacağını açıkladı.

SU FATURALARI 3 AY ERTELENDİ
Belediye olarak vatandaşların yanında olmak için tüm imkanları seferber ettiklerini belirten Başkan Kavaklıgil "Milletçe zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte bizi ayakta tutacak en büyük güç Türk Milletinin yardımlaşma ve dayanışma duygusudur. Biz de Tosya Belediyesi olarak bu süreçte vatandaşlarımızın yanında olmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Dezenfekte ve sosyal yardım çalışmalarımıza ek olarak su faturalarının da 3 ay ertelenmesi kararı aldık. 1 Nisan itibari ile kesilen su faturalarının son ödeme tarihi 30 Haziran 2020 olarak güncellendi. Bu süreçte su borcu olan vatandaşlarımıza su kesintisi de uygulanmayacak" ifadelerini kullandı.

Ertelen faturalara 3 ay gecikme zammı yansıtılmayacağını belirten Başkan Volkan Kavaklıgil, yine de faturasını ödemek isteyen vatandaşların erken ödeme yapabileceğini sözlerine ekledi. Akıllı sayaç kullanan aboneler ise talep etmeleri durumunda su kartlarına üç aylığına 50 metreküp avans yükletebilecekler.

400 AİLEYE ALIŞVERİŞ KUPONU
Başkan Volkan Kavaklıgil Tosyahaber'e yaptığı özel açıklamada; "Koronavirüs tedbirleri nedeniyle zor durumda olan vatandaşlarımıza Belediye olarak hazırlamış olduğumuz 200 TL lik Alıveriş kuponu vererek bu sıkıntılı süreci, birlikte aşacağız. İlk etapta 400 aileye bu alışveriş kuponlarından vereceğiz. Biz bu destek projemizi hayata geçirirken ilçe bakkal esnafımızda düşünerek Alışveriş kuponları ilçemizde mahalle aralarında ve ilçe merkezinde faaliyet gösteren bakkal esnaflarımıza yönlendirdik" dedi.

BELEDİYE BİNALARINDAKİ KİRACI ESNAFINA DESTEK
Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil "Tosya Belediyesi mülkünde kiracı olarak bulunan esnafın 1 Nisan itibarı ile 3 ay kira tahakkuk ettirilmeyecek ve alınmayacaktır müjdesini verdi. Başkan Volkan Kavaklıgil Tosya halkından Koronavirüs tehlikesine karşı daha dikkatli olmayı ve devletimizin uygulamış olduğu tedbirlere ve kurallar uyulması gerektiğini rica ederek bu zor günlerimizde Tosya Belediyesi olarak halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın
  • Mesut Çubukçu
    Hepinizden allahu teala razı olsun