alexa verify

55 bin Türk ve Suriyeli öğrenci karne aldı

55 bin Türk ve Suriyeli öğrenci karne aldı
Giriş Tarihi: 14.06.2019 11:57 0

Kilis’te 55 bin Türk ve Suriyeli öğrenci, karnelerini aldı.

Haber: - 2018-2019 eğitim öğretim yılı yurt genelinde olduğu gibi Kilis’te de sona erdi. Elif- Mahmut Kudeyt İlkokulunda bir program düzenlendi. Kilis Valisi Recep Soytürk, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Okulunun arsasını bağışlayan emekli öğretmen Mahmut Kudeyt ve ailesi ile diğer yetkililer katıldı.
Kilis Valisi Recep Soytürk, karne dağıtımından önce öğretmenler ve okulun arsasını bağışlayan emekli öğretmen Mahmut Kudeyt ve ile sohbet etti. Vali Soytürk daha sonra Mahmut Kudeyt ve ailesi ile birlikte Kilisli ve Suriyeli çocuklara karne dağıttı.
Kilis’te, ilk, orta, lise ve dengi okullarda 24 bin Suriyeli, 31 bin Kilisli öğrenci olmak üzere toplam 55 bin öğrenci karnelerini aldı.
Vali Recep Soytürk, Kilis’te ikili eğitim veren 32 okul bulunduğunu ifade ederek, “Hızlı bir şekilde Kilis’in tekli eğitime geçmesi gerekiyor. Bunun içinde okul yapmamız lazım, okul içinde arsa lazım, 7 aydır buradayım, geldiğim günden beri uğraşıyorum. Hazineden bir kaç arsa bulduk. Belediye birkaç okul için arsa tahsis etti. Vakıflardan birkaç arsa parasıyla satın alacağız. Bunların dışında vatandaşların yeri var. Buralara okul yapma şansımız var” diye konuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90