TIC 600*160
  • Eğitim

Başkan Dündar öğrencilere rol model oluyor

Bursa Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, öğrencilere ileride seçecekleri meslekler hakkında tavsiyelerde bulundu. Başkan Dündar, gençlere avukatlık, milletvekilliği ve belediye başkanlığı hakkında bilgiler verdi.
Başkan Dündar öğrencilere rol model oluyor
BURSA / İHA - Bursa Anadolu Lisesi 9-F sınıfı öğrencisi Şeyma Uslu, Meslek Tanıtma Kulübü’nden sorumlu öğretmeninin mesleklerini tanıtmak için bir kişiyi okula getirmesi konusunda verdiği ödev üzerine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı okullarına davet etti.

Şeyma’nın davetini kırmayarak Bursa Anadolu Lisesi’ni ziyaret edip öğrencilerle bir araya gelen Başkan Dündar, meslek seçimleri konusunda gençlere tavsiyelerde bulundu. Gerek avukatlığı, gerekse milletvekilliği ve belediye başkanlığı dönemlerindeki başarısıyla ön plana çıkan Başkan Dündar, öğrencilerin sorularını cevapladı. Dündar, avukatlık, milletvekilliği ve belediye başkanlığı konularında merak ettikleri noktalara açıklık getirdi.

Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu ve gençlerin daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için de ciddi yatırımlar yapıldığını ifade eden Başkan Dündar, “Öğrenciler arasında bir fırsat eşitliği var. Herkes üniversite sınavına girebiliyor ve çalışmalarının karşılığını istediği okulda okuyarak alıyor. Öğrencilerimiz yeter ki derslerini çalışsın. Çalıştıkları zaman çok güzel yerlere geleceklerdir” dedi.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın