• Genel

Ambalaj atığı getirene fidan hediye edildi

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi 5-11 Haziran Dünya Çevre Koruma Haftası kapsamında 'Sıfır Atık Bir Fidan' etkinliği düzenledi. Çevre bilinci geliştirmek için düzenlenen etkinlikte ambalaj ve bitkisel yağ atığı getiren vatandaşlara fidan hediye edildi.
Ambalaj atığı getirene fidan hediye edildi
Dünya Çevre Koruma Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenleyen Diyarbakır Yenişehir Belediyesi, 1 kg ambalaj atığı (plastik, cam, şişe, kağıt vb.) veya bitkisel yağ getiren vatandaşlara kendileri ya da çalıştıkları kurumlar adına 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde ekilmek üzere fidan hediye etti.

Diyarbakır’da Forum alışveriş merkezinde düzenlenen etkinliğe, Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Başkan Vekili Murat Beşikci,Yenişehir Belediyesi Başkan yardımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Sıfır Atık Bir Fidan etkinliğinden konuşan Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Başkan Vekili Murat Beşikci amaçlarının çevre bilinci oluşturarak, ağaçlandırmayı özendirmek ve faydalanabilir atığın geri dönüşümünü sağlamak olduğunu belirterek, "Çevreci Belediyeciliğimiz gereği düzenlemiş olduğumuz 'Sıfır Atık Bir Fidan' etkinliğimizdeki amacımız; çevre bilinci oluşturmak, ağaçlandırmayı özendirmek ve faydalanabilir atığın geri dönüşümünü sağlamaktır. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü'nde de pozitif ayrımcılık yaparak kırsal mahallerimizdeki köy okulları ve sağlık ocaklarının bahçelerine fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Arzu eden vatandaşlarımız 'ağaç dikim' etkinliğimize bizzat katılabilirler. Ayrıca fidan bağışı yapmak isteyen kurumları da kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz." dedi.

Düzenlenen etkinliğin ardından alış veriş merkezinde bulunan mağazalarda çalışan personeller ile bir araya gelen Başkan Beşikci,bir mağazanın da açılışını gerçekleştirdi.
Yorum Yazın