Ados kimdir?

Ados kimdir?

Ados kimdir?

Susamam adlı parçada kuralıkla ilgili kısmı seslendiren Ados kimdir?
Asıl adı Adem Oslu, Ados Combo Mekanize mahlası ile tanınan rap sanatçısıdır. Ados ismini en sevdiği anime karakterinden almıştır. 1988 doğumlu sanatçı, doğduğundan bu yana İstanbul Şirinevler ve Bahçelievler'de yaşamaktadır.2005 yılında müziğe başlayan sanatçı, 2007 yılında ilk underground albüm çalışması 'Şehrin Kartalı'ını yayınladı. Aynı yıl içerisinde ikinci albüm çalışması olan 'Bilinç Altıma Kaçırdım' albümünü çıkardı.Bir yıl aradan sonra 'Ekimoz' çalışmasıyla kendi müziğini çıkararak dinleyici kitlesini oluşturdu.

Verdiği aradan sonra 2011 yılında yılın ilk albümü olan birçok konuyu ele aldığı 'Eskiz' isimli albümünü sınırlı sayıda bastırarak satışa sunmuştur.

Ados rap dünyasında farklı tarzlarda söylediği duygusal ve hareketli trackerlar ile yıldızı parlamıştır. Kamber adlı parçası Türkiye’de rap müzikler arasında en çok dinlenen ve sevilen parçalardan olmuştur. Daha sonra gülümse isimli parçasıyla büyük hayran kitlesine sahip olmuştur.

Şimdilerde 'Susamam' adlı şarkıda kuraklıkla ilgili kısmı seslendiren Ados, toplumsal konularla ilgili sorunlara dikkat çekerek ön plana çıkıyor.